ATPTenis

ŠOK U AKAPULKU : Novak ELIMINISAN

Spread the love

Srpski teniser Novak Đoković pao je pred razornim servisima Nika Kirijosa na turniru u Akapulku, pa će Australijanac igrati u polufinalu – 7:6, 6:4

Nik Kirijos je maestralno servirao, napravio je čak 24 asa, spasavao ga je početni udarac u svakoj kriznoj situaciji tokom meča.

S druge strane, Đokoviću je zakazao upravo servis u poslednjem gemu drugog seta, izgubio ga je s nulom i tako poklonio pobedu izuzetno motivisanom Australijancu.

Prvi set je posle velike borbe otišao u taj brejk, gde je Kirijos uspeo da uzme poen Đokoviću i dođe na servis za set, ali mu se ruka stegla, napravio je dvostruku servis grešku i dao Novaku priliku da se spasi.

Uzalud je srpski teniser igrao sasvim pristojno, bilo je gotovo nemoguće oduzeti servis Kirijosu, koji je bombardovao teren servisima. Još jedna Novakova greška bila je dovoljna Australijancu da uzme set rezultatom 12:10 u taj brejku.

Gotovo identičan meč je viđen u drugom setu. Igralo se bez brejka sve do rezultata 5:4, kada je Novak odigrao katastrofalno, poslao tri lopte u aut i poklonio rivalu prolaz u polufinale.

Odavno Australijanac nije odigrao meč sa toliko motiva, pogotovo što je odavno jasno da gaji velike antipatije prema Đokoviću.

Njima dvojici je ovo bio prvi međusobni duel i dobio ga je Kirijos.