Aba ligaKošarkaPartizan

PARTIZAN I DALJE U IGRI ZA DRUGO MESTO! “Parni valjak” pregazio Krku u “Pioniru” – 94:80 (VIDEO)

Spread the love

Košarkaši Partizana savladali su Krku u Beogradu rezultatom 94:80 u 35. kolu ABA lige i ostali u igri za drugo mesto na tabeli pred plej-of

Crno-bele i dalje muče kadrovski problemi. Protiv Krke najverovatnije neće igrati Novica Veličković i Vilijem Hečer, koji je uz trenera Aleksandra Džikića najteže podneo trovanje, Džamont Gordon zbog rupture misića i Kenan Karahodzić koji ima povređeno oko i još nije počeo da trenira, preneo je Blic.

Posle dve nedelje odsustva uz Džikića, na parket se vraćaju još nedovoljno oporavljeni Vanja Marinković, Miloš Koprivica, Slobodan Jovanović, kao i Branislav Ratkovica i Frenk Robinson.

– Svi igrači su odradili trening. Bolesni i povređeni u manjem obimu i sa manjim intenzitetom. Moramo da se osvežimo posle napornog i zahtevnog perioda – izjavio je trener Aleksandar Džikić, koji se takođe vraća na klupu posle odsustva zbog bolesti.

Pratiće u Humskoj večeras i meč u Ljubljani, u kojem se sastaju Olimpija i Cedevita, jer bi pobedom slovenačkog tima, uz trijumf crno-belih nad Krkom, srpski tim izbio na drugo mesto tabele.

PARTIZAN – KARKA 94:80 (21:27, 25:17, 30:16, 18:20)

Hala: “Aleksandar Nikolić”. Sudije:Miloš Koljenšić, Igor Mitrovski, Ivan Stefanović
PARTIZAN: Robinson, Ratkovica, Vrabac, Jovanović, Marinković, Tanasković, Majstorović, Birčević, Koprivica, Andrić, Pot, Luković.

KRKA: Rebec, Kari, Kastrati, Rojc, Kužnik, Jukić, Dimec, Čebular, Ritlop, Bunić, Eliot, Luković.

TOK MEČA:

Četvrta četvrtina

Prišli su gosti na minus 11 – 90:79, ali ne zadugo, pogađaju s druge strane Vrabac i Andrić i crno-beli idu na 94:80.
Marinković ubacuje trojku, potom Ratkovica veže pet poena, pa crno-beli rutinski privode utakmicu kraju, jure ka novoj pobedi, tri minuta pre kraja meča vode 90:75
Luković, Marinković i Ratkovica donose crno-belima 20 poena prednosti – 84:64.

Treća četvrtina

Rebec spektakularnim pogotkom sa svoje polovine stavlja tačku na treću deonicu. Partozan pred poslednjih 10 minuta igre vodi 76:60.

Partizan ima 18 poena viška – 73:55, 60 sekundi pre kraja četvrtine.
Sjajno igraju sada crno-beli, nastavlju da pune koš gostiju i sada vode 69:53.Birčević je od devet poslednjih poena ubacio sedam.

Beže crno-beli gostima, Pot i Andrić vežu dve trojke, potom je poentirao i Birčević i Partizan vodi 62:49.

Uhvatili su zalet crno-beli u drugom poluvremenu, prave seriju 6:0 preko Ratkovice, Koprivice i Pota i vode 52:44.

Druga četvrtina

Marko Luković je trojkom doneo egal Krki, ali je poenima Ratkovice Partizan ipak odišao na odmor sa prednošću od 46:44.

Stali su gosti, a Ratkovica, Birčević i Luković uzvaraju serojom od 1:0 i preokreću rezultat na 44:40 na 1.50 do kraja poluvremena.
Rebec i Dimice su doneli gostima šest poena više, ali je Vrabac trojkom prepolovio zaostatak crno-belih. Krka vodi 40:37.

Šteta za crno-bele! Krka je na seriju Partizana uzvratila nizom od 6:0 i povela 38:32.

Serija Partizana 8:0, Krka ima samo poen više 30:29. Potom su poentirali gosti, a Robinson trojkom izjednačio rezultat na 32:32.

Kari je ubacio trojku za Krku na startu duge četvrtine, ali mu se istom merom momentalno revanširao Andrić, da bi Pot nakon 2+1 smanjio minus crno-belih na 30:27.

Prva četvrtina

Eliot je vezao nekoliko poena i Krka posle prvih 10 minuta igre vodi 27:21.
Primako je Andrić Partizan na minus jedan, ali Dimic vodi goste na plus četiri – 21:17.

Dva vezana promašaja crno-belih, a s druge strane Dimec i Rebec povećavaju prednosti gostiju na 18:14.

Vrabac je baš raspoložen, ubacuje i dva poena sa penala, ali Krka preokreće , trojku je ubacio Rebec, pa gosti vode 13:12.

Sedam poena vezao je Vrabac, potom je trojku ubacio Marinković, ali ne zaostaju ni gosti, mada Partizan vodi 10:8.