Crvena zvezdaDomaća košarkaKošarka

UZALUD SU SE NADALI: EVO kada se ODLUČUJE o Zvezdinoj SUDBINI!

Spread the love

Veče u znaku turskih ekipa u Evroligi. Posle Efesa, slavila i Darušafaka, sve na štetu Zvezde i njenih šansi za plasman u dalji tok takmičenja…

U više nego dramatičnoj utakmici u Bambergu, Darušafaka je posle produžetka uspela da savlada domaći tim rezultatom 99-97 (84-84 posle 40 minuta).

Ovim trijumfom je dodatno otežan posao Crvenoj zvezdi u borbi za plasman u Top 8.

Prvo poluvreme utakmice bilo je kao iz snova za sve pristalice Crvene zvezde. Nemački tim je bio znatno bolji rival i rezultatska prednost u njihovu korist je polako rasla, da bi na poluvremenu imali i čitavih 11 poena razlike – 40:29.

U pauzi ove utakmice smo vam preneli neke od reakcija navijača Crvene zvezde, oduševljenih u tim trenucima vestima koje su stigle iz Nemačke.

Sam početak trećeg kvartala doneo je još veće oduševljenje i domaćim i navijačima Crvene zvezde, jer je trojkom Kozera Bamberg stigao i do ”plus 14” – 43:29!

Ali, očekivao se odgovor gostiju iz Turske i on je vrlo brzo usledio. Predvođena Vonamejkerom i Harangodijem u ovom delu igre, Darušafaka je iz minuta u minut sve više topila ovaj rezultatski zaostatak i već na kraju treće četvrtine je uhvatila priključak – 58:55 je tada stajalo na semaforu.

Tu se gosti nisu zaustavili i početkom poslednjeg kvartala prelaze u vođstvo – 58:60.

Nedugo zatim, Vonamejker je pogodio sa penala za 62:60, uzvratio je trojkom Nikos Zizis i bilo je već tada jasno da nas očekuje neizvesna, pa i dramatična završnica.

Igralo se koš za koš u narednih nekoliko minuta, ali je Darušafaka konstantno morala da juri rezultat.

Na dva minuta pre kraja, Bamberg je pogotkom Tajsa stigao do ”plus četiri”, uzvratio je Klajburn, ali Tajs na minut i po pre kraja pogađa oba slobodna bacanja za 81-77.

Gosti su bili u sve težoj situaciji kako se bližio sam finiš meča, a na ulasku u poslednji minut meča, Tajs je opet fauliran i opet sa linije penala pogađa za ”plus pet” – 84:79.

Klajburn na isti način vraća na drugoj strani, domaći ne koriste sledeći napad, da bi Harangodi na 24 sekunde pre kraja pogodio trojku za izjednačenje na 84:84!

Usledio je tajm-aut, posle kojeg je Bamberg imao šut za pobedu, ali Miler nije bio precizan i meč je otišao u produžetak.

Dodatnih pet minuta počelo je pogotkom Nikola Melija, za novo vođstvo Bamberga, ali na drugoj strani trojkom uzvraća sjajni Vonamejker za 87:86.

Novi obrt doneo je Meknil, svojom trojkom za 89:87 u korist domaćih, Merman i Klajburn vraćaju minimalnu prednost Darušafaki i drama je postajala sve veća iz minuta u minut.

Impresionirala je borbenost i igra ekipe Bamberga koja je novom trojkom Zizisa povela sa 94:91 na dva minuta pre kraja, ali je i ta njihova prednost brzo istopljena.

I ne samo to, Klajburn svojim 26. poenom na ulasku u poslednji minut pogađa za ”plus tri” u korist Darušafake – 94:97!

Stečenu prednost gosti su zadržali do kraja i stigli nadomak plasmana u Top 8.