Ostali sportovi

POTVRDJENO: Srpski klubovi SE VRAĆAJU u regionalnu ligu

Spread the love

A Božidar Đurković izabran za potpredsednika SEHA

Srpski rukometnu klubovi ponovo će se takmičiti u regionalnoj ligi, potvrdio je danas prvi čovek Rukometnog saveza Srbije Božidar Ðurković.

On je u beloruskom Brestu na skupštini SEHA koja organizuje ovo takmičenje, izabran za potredsednika te organizacije
“Učestvovao sam u radu Skupštine, a to znači da će se srpski klub ili klubovi vratiti u SEHA ligu. Takmičenje sa klubovima kao što su Zagreb, Celje, Vardar, može samo dobro da donese srpskim klubovima. Zaključak sastanka je da se ne izlazi sa brojem klubova i modelom takmičenja, dok se ne završe nacionalna prvenstva. Interesovanje za ligu je ogromno”, rekao je Ðurković.

On je dodao da ne želi samostalno da donosi odluke o povratku u SEHA ligu, već da će to uraditi Upravni odbor i Skupština RSS.
“Puno toga će zavisiti od toga sa kakvim će budžetima raspolagati naši klubovi. Niko u Srbiji ne bi voleo da klubovi budu topovska hrana i da gube 10-15 razlike. Povratak naših klubova je gotovo izvestan, pitanje je da li jedan ili dva, naša želja je dva”, zaključio je Ðurković.

Prošle sezone, prvi put od 2011. godine nijedan srpski klub nije učestvovao u ovom regionalnom takmičenju.

LAJKUJTE NAŠU STRANICU I PRATITE VESTI IZ SVETA SPORTA!

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close