Crvena zvezdaDomaća košarkaKošarka

OVOME SE NIKO NIJE NADAO: Zvezda i Mega odigrali FANTASTIČAN meč!

Spread the love

Neočekivana uzbuđenja u dvorani Aleksandar Nikolić

Sa Megom nema lakih utakmica kada je Crvena zvezda u pitanju. Ekipa Dejana Milojevića je ozbiljno namučila zvaničnog šampiona i jedini nepopraženi sastav MOZZART Superlige, bila u rezultatskom egalu do poslednjeg minuta, zahvaljujući fenomenalnom Savi Lešiću, ali je ipak posustala u neizvesnoj završnici i ostala bez velikog podviga. Domaćin je bio smiren u penal završnici, dok su gosti napravili nekoliko brzopletih grešaka, pa nisu ni došli do konkretne šanse da pojure veliku pobedu – 89:85.

Mega je pokazala da niko od velikih favorita ne sme da je potceni, bez obzira na nestabilnu igru i dosadašnje rezultate u ovoj sezoni. Tim Dejana Milojevića se isprsio pred oslabljenim šampionom, a kada je video da može da se nosi protiv znatno kvalitetnijeg rivala u gostujuće redove se uvuklo i samopouzdanje, pa su bez problema počeli da ulaze otvoreni šutevi van linije 6,75.

Sava Lešić je napravio dosta problema Zvezdinoj odbrani, pogađao je i za dva i za tri poena, pa je Radonjićevom timu bilo potrebno dosta vremena da ga stavi pod kontrolu. Sa druge strane, u sastavu aktuelnog šampiona nedostajao je igrač koji bi napravio ključnu razliku na terenu i poveo domaćina ka očekivanoj pobedi. Mega je delovala svežije i borbenije, što je dodatno stvaralo probleme crveno-belima.

Koliko je ovo bio ujednačen meč pokazala je i činjenica da su igrači Crvene zvezde do ozbiljnijeg rezultatskog kapitala (65:58) stigli tek u 32 minutu, nakon sjajne serije poena i efeknog zakucavanja Nemanje Dangubića, koji je u tim trenucima postao jedini igrač sa dvocifrenim učinkom kod domaćina.

Crveno-beli su u toj poslednjoj četvrtini morali da naprave dodatni napor, kako bi izbegli prvi kiks u Superligi. Ipak, gosti se nisu dali, pre svih Sava Lešić, nisu dozvolili protivniku da se u potpunosti odlepi, pa su uveli meč u neizvesnu završnicu. Ipak, tamo je preovladao kvalitet iskusnijeg protivnika, kojeg je u poslednjoj deonici dodatno pogurao Milko Bjelica.