FudbalStrani fudbal

SKANDAL U LARNAKI: Sudija SVIRAO penal zbog faula na 19 metara, ISKLJUČIO igrača i IZAZVAO prekid (VIDEO)

Spread the love

Austrija otišla u plej-of za Ligu Evrope zahvaljujući golu u gostima (1:2), ali će se pamtiti odluka kazahstanskog sudije Artjoma Kučina koja je uticala na konačan ishod

Skandal u svakom pogledu na revanš utakmici trećeg kola Lige Evrope između AEL-a iz Limasola i Austrije iz Beča. Za sve je bila odgovorna skandalozna odluka kazahstanskog sudije Artjoma Kučina, koji je u 27. minutu utakmice dosudio jedanaesterac za goste zbog faula na 19 metara udaljenosti od gola domaćih, a potom i isključio defanzivca Kiprana Marka Airosu. Austrija je tada došla do gola koji se ispostavio ključnim za prolaz u plej-of – 1:2 (0:1), prvi meč 0:0.

Ta odluka je pokrenula pravu lavinu nezadovoljstva na stadionu Andonis Papadopulos. Domaći igrači su besneli nakon te sudijske odluke, ali odmah i posle gola Rafaela Holhajzera, pa su krenuli i neredi na tribinama u Larnaki. Igrači Austrije su zasuti su tvrdim predmetima, pa su morali da napuste teren, a prekid je trajao 15 minuta.

I pored velike nepravde domaći igrači su smogli snage da dođu do izjednačenja zahvaljujući očajnoj intervenciji Osmana Hadžikića sredinom drugog poluvrmena. Ekipa Bruna Baltazara je krenula svim silama napred, ali nije imala snage za potpuni preokret, pa je u finišu potpuno poklekla. Prolazak ekipe iz Beča overio je Felipe Pires nakon kontranapada u 90. minutu.

Sion nije imao snage da ugrozi prolaz i prednost od 3:0 litvanske Sudeve iz prvog meča, iako je na početku drugog poluvremena stigao do gola nade preko Muse Konatea. Konačan rezultat je postavio Robertas Vezevičijus u 80. minutu za ukupnih 4:1.