FudbalStrani fudbal

PLEJ OF ZA LIGU ŠAMPIONA: Ludnica u Pireju (VIDEO)

Spread the love

Revanš mečevi su sledeće nedelje.

Olimpijakos je velikim preokretom, “iz dvojke u keca”, golom u dubokoj nadoknadi meča, stigao do pobede protiv Rijeke, Seltik je deklasirao slabašnu Astanu, Sevilja je slavila na gostovanju u Turskoj, dok je Napoli lako savladao Nicu.
Meč u Atini počeo je kako se i očekivalo, inicijativom Olimpijakosa, kluba koji je u prethodnoj fazi eliminisao Partizan, ali su domaći teško dolazili do šansi. Najbolju je Olimpijakos imao u 40. minutu, ali je Ben očajno šutirao glavom kad su svi navijači domaćih već videli da će to biti gol. Kazna je stigla ekspresno, u vidu gola habera, koji se prošetao kroz odbranu domaćina i lako matirao Kapina.

Rijeka je meč okončala sa desetoricom, pošto je zbog igranja rukom defanzivac hvarstkog šampiona Leonard Zuta dobio drugu javnu opomenu. U prvom minutu nadoknade Adrusos je pogodio prečku. Bila je to najava potpunog preokreta, Romao je u trećem minutu nadoknade glavom postigao gol sa peterca, a kao i kod prvog gola, ponovo je Fortunis bio asistent.

Seltik je u skladu sa očekivanjima deklasirao Astanu i tako praktično već obezbedio plasman u grupnu fazu Lige šampiona. Blistao je dvostruki strelac Skot Sinkler. Đorđe Despotović nije bio ni na klupi Astane. Napoli je rutinski pobedio Nicu 2:0 i tako rešio sve dileme oko igranja u grupnoj fazi Lige šampiona, a isto se može reći i za Sevilju koja je kao gost pobedila Basakšehir 2:1.