Aba ligaKošarkaPartizan

PARTIZAN RAZMONTIRAO CIBONU U ZAGREBU: Crno-beli tukli trojkama, Samjuels briljirao na debiju!

Spread the love

Košarkaši Partizana upisali su četvrtu uzastopnu pobedu u regionalnoj ABA ligi, crno-beli su deklasirali Cibonu sa 90:74

Parni-valjak je četvrtim trijumfom u nizu u regionalnom takmičenju potvrdio da u odličnoj formi čeka duel sa večitom rivalom u narednom kolu.

Odličan debi u crno-belom dresu imao je Samardo Samjuels koji je za 16 minuta postigao 16 poena i uhvatio sedam lopti. Fenomenalan je bio i Najdžel Vilijams-Gos koji je imao učinak od 20 poena i 13 asistencija, Andrić je ubacio 14 poena, a četiri trojke, dok je Marinković briljirao sa 19.

U ekipi iz Zagreba, Jang i Žorić su ubacili po 20 poena, do je 12 dodao Rozić.

Posle početne rezultatske klackalice Mihajlo Andrić je sjajnim šutem za tri poena pokrenio crno-bele, koji su se odlepili i nisu ispuštali vođstvo. Ubacio je tokom prvog poluvremena Andrić četiri trojke, dok su po jednu još dodali Marinković, Gos i Samjuel, odveli Partizan na plus 13 (39:26), dok su crno-beli na kraju prvih 20 minuta vodili 43:33.

Crno-beli su čuvali vođstvo tokom treće deonice bez problema, briljirali su Antić, Marinković, Gos i Samjuels, zatrpavali su koš Cibosa, pa su gosti imali i 20 poena viška. Ali, stali su crno-beli, ništa nisu mogli da pogode na početku poslednjih 10 minuta, domaćin je serijom od 8:0 prišao na samo osam poena.

Prve poene za Partizan u četvrtoj četvrtini postigao je Gos, trojku u petom minutu. Zaustavio nalet domaćina, pa je “parni valjak” brzo vratio 15 poena prednosti i lagano priveo meč kraju.