Crvena zvezdaDomaći fudbalFudbal

TEŽE NEGO ŠTO SE OČEKIVALO: Boaći srušio Zemun! (VIDEO)

Spread the love

Crveno-beli teškom mukom slavili protiv Zemuna – 1:0
Kanga za Pešića, Pešić za Boaćija – najbolji strelac stranac u istoriji Crvene zvezda za tri boda. Lider Superlige bukvalno je iščupao trijumf u Gornjoj Varoši, pošto se mreža Bojana Šaranova zatresla tek u 82.minutu – 0:1

Umesto golova Zvezda je ređala promašaje. Kada se činilo da će biti pojedena od strane defanzivne postavke tima Milana Milanovića i sopstvene nervoze proradila je napadačka veza. Odlično se zagradio i asistirao Aleksandar Pešić,a Boaći je dočekao svoj trenutak i ispred Trajkovića postigao pobednosoni gol.

Za veliki uzdah olakašnja na Marakani. Remi bi vrlo verovatno stanjio prednost na večitim rivalom u praskozorje evropskog duela sa Arsenalom. Bili bi to dani za brigu, iako i ovako će Vladan Milojević imati mnogo tema za razmišljanje. Ponovo su igrači crveno-belih delovali prazno i umorno, ali su snagom volje uspeli na kraju da dođu do zaslužene pobede.

Za prikazano u prvom poluvremenu Zemunci i njihov trener Milan Milanović zaslužuju čestitke. Domaćin se nije uplašio potencijala lidera Superlige, već je hrabro izašao na teren ne želevši da pokloni ni pedalj grbavog terena papirnatom favoritu.

Zemun je i prvi zapetio posle samo tri minuta, a potom je disciplinovanom igrom mučio ofanzivne adute Vladana Milojevića. Crveno-beli su imali velikih problema u organizaciji igri do te mere da su Boaći i Kanga bili odsečeni. Ili bili primorani da se vraćaju po loptu.. Jeste Zvezda imala više od igre, ali… Malo toga je bilo vredno pomena. Pokušaj Pešića, zatim solidan šut Kange i bomba Mičela Donalda sa 30 metara koju je krajnjim naporom u korner skrenuo Bojan Šaranov.

Navijači Crvene zvezde mogli su da vidu reprizu izdanja iz prethodnog meča protiv Spartaka. Ponovo je lider Superlige delovao teško i umorno. Osetio je to i trener Zemuna Milan Milanović i gustom zonom skratio prostor Boaćiju, Pešiću i posebno Geloru Kangi. Dakle, za 45 minuta Zvezda nije napravila opipljivu šansu.

Video je Vladan Milojević da neće tako ići. U drugom poluvremenu crveno-beli su počeli više da rizikuju. Zemun se povukao i branio na svojoj polovini. Povukao je sa klupe Milojević Radonjića i Rodića, ali nervi navijača gostiju počeli su da se tanje.

Bilo je beskonačne inicijative, ali ne i – golova. Iz odličnih pozicija loše su šutirali Radonjić i Boaći. Mnogo centršuteva otišlo je niz vodu, baš kao i napada kada je Srđan Babić mogao da ostavi loptu Aleksandru Pešiću.

Delovalo je u jednom periodu da je pitanje trenutka kada će se zatresti mreža Bojana Šaranova. Zemunci su bili sabijeni u 16 metara, branili su svim silama. Branio je i Bojan Šaranov, ali u 82.minutu ništa nije mogao.

ZEMUN – CRVENA ZVEZDA 0:1 (0:0)