FudbalŠpanijaStrani fudbal

PRIMERA: Mesi i Suarez za nova tri BODA Barselone!

Spread the love

Posle dva vezana remija u Primeri, lider se vratio na pobednički kolosek na gostovanju kod Viljareala.

Utakmica je završena rezultatom 0:2, strelci su bili Luis Suarez i Leo Mesi.

Katalonci su prvi ozbiljno zapretili, u petom minutu igre Đerar Pike je bio najviši u skoku posle kornera, ali je njegov pokušaj zaustavila prečka.

Desetak minuta kasnije domaći su uzvratili, Roberto Sorijano je imao odličnu priliku, uhvatio je volej, ali je Ter Štegen bio na visini zadatka i odličnom intervencijom spečio vođstvo ‘Žute podmornice’.

Potom je probao Leo Mesi iz slobodnjaka, Riko je ukrotio njegov pokušaj, imao je Argentinac do odlaska na odmor još jednu priliku kada je bio umalo neprecizan. Par minuta pre toga Sorijano se okliznuo pred golom gostiju u odsudnom momentu, pa je na poluvremenu na snazi bio najnepopularniji rezultat.

Na isteku sata igre Mesi ne koristi još jednu priliku kada ga je proigrao Đordi Alba, a već u sledećem napadu zbio se ključni trenutak utakmice, Napadač Viljareala Raba je zbog grubog prekršaja dobio crveni karton, pa su domaći ostali sa desetoricom.

Barsa je brojčanu nadmoć materijalizovala desetak minuta kasnije, Suarez je doveo Katalonce u vođstvo posle duplog pasa sa Alkaserom – 0:1.

Tri minuta nakon vodećeg gola gostiju Trigueros je imao veliku šasnu za izjednačenje, odlično tukao, ali Ter Štegen novom dobrom intervencijom uspeva da sačuva prednost svoje ekipe.

Ispostaviće se da je to bio poslednji voz za Viljareal da izbegne poraz, pošto je Leo Mesi u 83. minutu kaznio grubu grešku Koste, koji je prodao loptu u oapsnoj zoni i posle dodavanja Serđija Busketsa postavio konačnih 0:2.

Barselona je sačuvala pet bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca Valensiju i suvereno drži čelo tabele posle 15 odigranih kola. Viljareal je uprkos porazu ostao na petom mestu.
<strong><a href=”https://www.facebook.com/maxsport.rs/?fref=ts” target=”_blank”>LAJKUJTE NAŠU STRANICU I PRATITE VESTI IZ SVETA SPORTA!</a></strong>