Aba ligaCrvena zvezdaKošarka

ABA LIGA: Budućnost trojkama “DEMOLIRALA” Zvezdu za prvo mesto na tabeli!

Spread the love

Košarkaši podgoričke Budućnosti savladali su Crvenu zvezdu mt:s drugi put u sezoni i sedam kola pre kraja ligaškog dela regionalnog takmičenja stekli “dve” pobede prednosti nad aktuelnim šampionom.

Poslednja utakmica 15. kola regionalne ABA lige završena je pobedom podgoričke Budućnosti koja je na domaćem terenu savladala Crvenu zvezdu mt:s rezultatom 92:86 (22:27, 25:15, 26:25, 19:19) i tako ponovo preuzela lidersku poziciju na tabeli.

Derbi susret 15. kola ABA lige odigran je večeras u Sportskom centru “Morača” u Podgorici gde je domaća Budućnost VOLI ugostila lidera takmičenja Crvenu zvezdu mt:s.

Okršaj u “Morači” samo je potvrdio da Crvena zvezda mt:s i Budućnost VOLI trenutno imaju najbolje ekipe u ABA ligi i da potpuno zasluženo slove za favorite za trofej.

Ljubitelji košarke videli su revolveraški obračun ekipa Dušana Alimpijevića i Aleksandra Džikića tokom kojeg je postignuto 27 trojki!

Crveno-beli su bolje otvorili meč, poveli sa 6:0, ali je onda usledila rafalna paljba Budućnosti koja je trojkama ostala u igri. Zvezda je nakon deset minuta imala pet poena prednosti, a najbolji pojedinci u ekipi Dušana Alimpijevića bili su Pero Antić i Tejlor Ročesti.

Domaći drugu četvrtinu otvaraju serijom 11:0 i preuzimaju prednost koju su zadržali sve do odlaska na odmor. Budućnost je uspevala da zadrži prednost zahvaljujući nestvarno dobrim procentima u šutu za tri poena, a Zvezda je imala problem sa realizacijom slobodnih bacanja i velikim brojem izgubljenih lopti.

Trojkom Suada Šehovića na startu drugog poluvremena Budućnost stiže do najveće prednosti na utakmici (50:42), ali Zvezda odgovara serijom 8:0 i vraća rezultatski egal.

Domaći su bolje odigrali završnicu treće četvrtine, a ponovo je nestvarno dobar šut za tri poena pomogao izabranicima Aleksandra Džikića da u poslednji kvartal uđu sa 6 poena viška (73:67).

Tokom poslednje četvrtine Budućnost je počela da promašuje van linije 6.75 ali su ipak uspeli da pogode dve trojke u momentima kada je Zvezda disala za vratom.