FudbalNemačkaStrani fudbal

BL: Bajern pregazio Verder za PLUS 16!

Spread the love

Tek smo ušli u drugi deo sezone, a Bajernova nova titula je već na vidiku.

Jučerašnji poraz Lajpciga aktuelni šampion je danas na najbolji način iskoristio i dodatno uvećao svoju prednost na čelu tabele.

Bajern je večeras u pretposlednjoj utakmici 19. kola Bundeslige na ”Alijanc Areni” savladao ekipu Verdera iz Bremena rezultatom 4:2, pa sada ima čak 16 bodova više od Leverkuzena i Lajpciga koji dele drugu i treću poziciju.

Pobeda Bajerna danas je i bila očekivana, imajući u vidu da se Verder bori za opstanak, ali se tim iz Bremena odlično suprotstavio favorizovanom rivalu.

Verder je prvi stigao do pogotka, i to u 25. minutu, kada je Gondorf savladao Ulrajha, a u finišu prvog poluvremena izjednačenje Bajernu doneo je Tomas Miler na asistenciju Boatenga – 1:1.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, Bajern je imao inis+cijativu, stvarao šanse, a na preokret se čekalo do 63. minuta, kada je Rodrigez odlično izveo korner sa leve strane, a Levandovski udarcem glavom poslao loptu u mrežu – 2:1.

Ovaj preokret nije obeshrabrio goste, koji se nisu predavali i deset minuta kasnije su na sličan način došli do izjednačenja na 2:2. Doduše, ovoga puta lopta je pogodila fudbalera Bajerna Sulea i završila u mreži.

Ali, radost gostiju trajala je svega tri minuta, a onda je sjajni Levandovski posle centaršuta Milera sa desne strane vratio prednost domaćinu.

Posle ovog pogotka Bajern je delovao oprezno, ali je u 84. minutu Rodrigez maestralno asistirao Mileru kroz sredinu, a napadač Bajerna stavlja tačku na ovaj meč – 4:2.

U gostujućem timu je svih 90 minuta na terenu proveo naš potencijalni reprezentativac Miloš Veljković, a posle današnjeg poraza njegov Verder je ostao na 16. mestu sa 16 osvojenih bodova, ispred Hamburga sa 15 i Kelna sa 12.

Devetnaesto kolo će biti kompletirano večerašnjom utakmicom između Šalkea i Hanovera.