FudbalNemačkaStrani fudbal

BUNDESLIGA: Jović overio pobedu Frankfurta za drugo mesto!

Spread the love

Svaka čast!
Fudbaleri Ajntraht Frankfurta pobedili su na svom stadionu ekipu Borusije Menhengladbah rezultatom 2:0 (1:0) u prvom meču 20. kola Bundeslige.

Frankfurt je do pobede došao golovima Kevina Prinsa Boatenga u 43. i Luke Jovića u 90. minutu. Treba istaći da je Torgan Azar sredinom drugog dela igre propustio veliku priliku da sa bele tačke izjednači rezultat, ali je bio neprecizan.

Boateng je doneo prednost domaćima u samom finišu prvog poluvremena, a trijumf Ajntrahta overio je bivši napadač Crvene zvezde.

Luka Jović je u igru ušao u 82. minutu, ali mu je i to malo bilo dovoljno da ponovo opravda ukazano poverenje.

U poslednjim trenucima utakmice, posle kontra napada, Barkok je proigrao Jovića, a ovaj sa ivice kaznenog prostora zategao u drugi ugao za 2:0, njegov pogodak pogledajte OVDE.

Joviću je ovo inače četvrti pogodak ove sezone u Bundesligi, a treba istaći da je pobedi Ajntrahta znatno doprineo i redovni starter Mijat Gaćinović koji je igrao do 88. minuta.

Frankfurt je sada drugi na tabeli sa 33 boda, ispred je samo Bajern Minhen sa 47, dok je Borusija Menhengladbah ostala u trci sa 31 bodom, koliko imaju i Leverkuzen, Šalke i Lajpcig.