FudbalStrani fudbal

I VIKTORIJA POBEDILA: Plzen demolirao Legiju!

Spread the love

Viktorija Plzen pobedila je Legiju iz Varšave sa 5:1 i tako se donekle iskupila za prethodne dve utakmice u kojima je primala pet golova

Prethodno je Viktorija u kontrolnim utakmicama doživela dva baš ubedljiva poraza – Salcburg je slavio sa 5:0, a Šangaj Šenhua sa 5:1.

Međutim, sada je Plzen eksplodirao i napunio protivničku mrežu. Napadač kojeg je u ovom prelaznom roku tražio Njukasl, Mihail Krmenčik bio je dvostruki strelac za Viktoriju, a mrežu Legije je pogađao u 17. i 33. minutu. Prvi gol za Čehe dao je Jan Kopic u 16. minutu.

Jedini gol za Poljake postigao je kasper Hamalainen u 63. minutu, da bi dva minuta kasnije Tomas Čori doneo tri gola prednosti Viktoriji, a konačan rezultat postavio je Marek Bakoš tri minuta pre kraja utakmice.

Partizan u prvom meču šesnaestine finala čeka Viktoriju 15. februara, a revanš je sedam dana kasnije u Plzenu.