FudbalŠpanijaStrani fudbal

BUĐENJE GALAKTIKOSA: Kiša golova na “Bernabeu”, het-trik Ronalda!

Spread the love

‘Los Blankosi’ su razbili imenjaka iz San Sebastijana.

Lukas Vaskez je doveo šampiona Španije u vođstvo posle samo 47 sekundi, Ronaldo je centrirao sa levog boka i pogodio ga u trepavicu, to je najbrži gol Reala ove sezone.

‘Kraljevski klub’ je završio posao već u prvih 45 minuta, na poluvremenu je bilo 4:0, Kristjano Ronaldo je dao dva gola u intrevalu između 27. i 37. minuta, prvo ga je Marselo spojio sa golom, a potom bio najviši u skoku posle kornera, između negovih pogodaka je pogodio i Toni Kros sa svoje pozicije, sa ivice šesnaesterca.

Samo što je počelo drugo poluvreme Huanmi je zapretio Navasu, petanestak minuta kasnije je Iljaramendi imao dobar pokušaj iz slobonjaka, ali bio za malo neprecitan, a pet minuta kasnije Real Sosijedad ipak dolazi do gola, Džon je bio strelac.

Međutim, ovaj gol kao da je razljutio Ronalda, koji deset minuta pre kraja meča posle gurkanja i “štekanja” dolazi do het-trika, pa je “pukla petarda”.

Tri minuta kasnije Asier Iljaramendi ipak uspeva da postigne gol na stadionu na kom nije ostavio značaniji trag i postavlja konačnih 5:2.

Real Madrid je ovom pobedom preskočio Valensiju i zauzeo treće mesto na tabeli, dok se Sosijedad posle “petarde” protiv Deportiva iz La Korunje u prošlom kolu vratio na staro i pretprpeo peti poraz na poslednjih šest prvenstvenih utakmica.