PL: Liverpul odveo Sautempton u zonu ispadanja!

Spread the love

Sautempton je obojen u crveno, ‘Redsi’ nose sva tri boda sa južne obale.

Liverpul je kao gost savladao Sautempton u 27. kolu Premijer lige.

Rezultat je bio 0:2, oba gola pala su u prvom poluvremenu, Bobi Firmino i Mo Salah su bili u ulozi strelca i asistenta.

‘Redsi’ su poveli već u šestom minutu, štoper ‘svetaca’ Hot je katastrofalno reagovao na jednu dubinsku loptu, posle čega je Salah spojio Firmina sa golom.

Klopov tim je duplirao prednost tri minuta pre odlaska na odmor, golu je prethodila prelepa akcija, Salah i Firmino su odigrali dupli pas za tv špice, Egipćanij ga je krunisao golom posle maestralnog proigravanja petom Brazilca.

U nastavku nije bilo promene rezultata, premda je Salah mogao da postigne još koji gol.

Liverpul se tako vratio na treće mesto na tabeli, a Sautempton, za koji je Dušan Tadić odigao ceo meč, skliznuo u zonu ispadanja.