Fudbal

MANČESTER OBRIJAN NA SUVO: Sevilja ZALEDILA “Traford”!

Spread the love

Fudbaleri Sevilje napravili su veliko iznenađenje, pošto su na sred “Old Traforda” pobedili Mančester junajted i plasirali se u četvrtfinale Lige šampiona (2:1), gde idu zajedno sa Romom, koja je na “Olimpiku” eliminisala Šahtjor – 1:0

Kaznila je Sevilja kukavičku igru Mančestera, koji se i pored 0:0 u Španiji u prvom meču opredelio za “uspavanku” pred svojim navijačima.

Junak utakmice pojavio se na terenu u 71. minutu, Visam Ben Jeder, koji je u narednih sedam minuta postigao dva gola i potpuno šokirao Engleze.

Krenuo je Mančester tek tada u juriše svim silama, postigao jedan gol, imao prilike i za drugi, mada je i Sevilja do kraja mogla da potpuno deklasira “crvene đavole”.

Žoze Murinjo je doživeo težak šamar, a Vinćenco Montela postao novi heroj navijača Sevilje.

Srpski fudbaler Nemanja Matić odigrao je svih 90 minuta za ekipu Mančestera.

Uspavanka se igrala i u Rimu sve do 52. minuta. Tada je fantastična akcija Kevina Strotmana i Edina Džeka donela vođstvo “vučici”, koja je do kraja uspela da sačuva tu prednost i da eliminiše Šahtjor.

Ukrajincima je posao dodatno bio otežan od 78. minuta, kada su ostali sa igračem manje na terenu.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je svih 90 minuta u sastavu Rome.