EngleskaFudbalStrani fudbal

NIŠTA OD TITULE: Pogba i Aleksis SRUŠILI Gvardiolu!?

Spread the love

Dva potpuno različita poluvremena na “Etihadu”.

Fudbaleri Mančester Junajteda potpuno su šokirali gradskog rivala, odložili su proslavu titule “Građana” za neko naredno kolo, kako su na “Etihadu” slavili sa 2:3 (2:0).

Siti je bio potpuno dominantan u prvih 45 minuta, iako u postavi nije bilo klasničnog napadača (Žesus i Aguero na klupi), kao ni najboljeg igrača ekipe De Brujnea, a i standardnog Kajla Vokera.

Junajted je bio potpuno nemoćan, a “Građani” su do prvog gola i prednosti došli u 26. minutu. Sane je izveo korner sa leve strane, najbolji u skoku kapiten Kompani.

Samo par minuta kasnije, igrao se 31. minut, kada se Gundogan odlično okrenuo u kaznenom prostoru rivala, pobegao čuvaru i zatresao mrežu De Hee za 2:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a impresionira podatak da “Đavoli” nisu uputili nijedan udarac u okvir gola rivala.

I dok su navijači imali svašta da kažu na račun Murinja, Pogbe, Sančeza i ostalih fudbalera Junajteda, stvari su se okrenule za 180 stepeni na terenu.

Junajted je zaigrao angažovanije, a to im se isplatilo već u 53. minutu, kada je nakon lepe akcije Pogba smanjio na 2:1.

Aleksis se odlično okrenuo na desnoj strani, poslao pas ka Ereri, koji lukavo proigrava Pogbu, a ovaj matira Edersona.

Nije se tu zaustavio Junajted, igrao se 69. minut, kada je “Etihad” utihnuo. Sančez izvodi slobodnjak sa leve strane, Smoling ostaje usamljem i lako vara Edersona za potpuni preokret na stadionu Mančester Sitija, 2:3.

Reagovao je Gvardiola, odmah je u igru uveo De Brujnea i Žesusa, potom i Aguera.

U nastavku, potpuno otvorena utakmica, imali su šanse i jedni i drugi, gledali smo zaista jako dobar fudbal.

U 89. minutu, nestvarna intervencija De Hee, nakon centaršuta sa leve strane je tukao glavom Aguero, ali je Španac maestralno sačuvao svoju mrežu i poslao loptu u korner.

Izveli u “Građani” potom i drugi, pa i treći vezani korner, nakon kojeg je veliku šansu imai Sterling, pogodio je stativu, a onda je De Hea briljantno odreagovao i poslao loptu u korner, četvrti vezani za “Građane”.

Uspeo je potom Rašford da pobegne na polovinu Sitija, iznudio je potom i faul, a Junajted je do kraja susreta uspeo da sačuva svoj gol i upiše trijumf.

Proslava titule će tako izvesno biti odložena, sada je razlika na vrhu tabele 13 bodova između prvoplasiranih “Građana” i drugoplasiranog Junajteda, do kraja oba tima imaju još po šest utakmica.