EngleskaFudbalStrani fudbal

KAKVA UTAKMICA: Žiru ostavio Tadića u ŠOKU!

Spread the love

Iako su ‘Sveci’ vodili 2:0 posle sata igre, Čelsi je zahvaljujući svom džokeru odneo ceo plen u London.

ŽESTOKA KAZNA: Evo šta čeka Zvezdu ako ne izađe danas na teren!

Sautempton će ostati u opasnoj zoni, pošto mu je Česli danas na ‘Sent Merizu’ naneo veoma bolan poraz.

‘Sveci’ su imali gol prednosti na poluvremenu, Dušan Tadić ih je doveo u vođstvo u 21. minutu, mada veće zasluge za vodeći gol pripadaju Rajanu Bertrandu, a kada je Bednarek duplirao vođstvo u 60. delovalo je da će ekipa Kloda Puela konačnu uspeti da zabeleži pobedu u prvenstvu posle više od dva meseca.

Međutim, Olivije Žiru je krivac što je agonija ‘svetaca’ produžena.

Francuz je ušao u igru umesto Morate samo što je pao drugi gol Sotona i posle nepunih deset minuta provedenih na terenu smanjio na 2:1 odličnim udarcem glavom posle centaršuta Alonsa. Pet minuta kasnije Azar je poravnao rezultat na asistenciju Vilijana, a u 78. minutu Žiru kažnjava smušenu reakciju odbrane domaćina i postiže drugi gol na utakmici za konačnih 2:3.

Imao je Sautempton u samom finišu dve dobre šanse da iščupa bod, ali je Tibo Kurtoa sačuvao pobedu ‘plavcima’.

Ovo je bio četvrti uzastopni poraz Sotona nad kojim se sada nadvila još veća senka Čempionšipa, dok je Čelsi ovim trijumfom osigurao ostanak na petoj poziciji i kakvom-takvom nadom da može da se domogne Lige šampiona naredne sezone.