ATPTenis

NOVI ŠOK: Đoković ZAVRŠIO učešće u Madridu!

Spread the love

Novak Đoković se nije plasirao u osminu finala Mastersa u Madridu.

Najbolji srpski teniser, 12. na ATP listi izgubio je u meču drugog kola od Kajla Edmunda. Britanca je pobedio 2:1 (6:3, 2:6, 6:3). U borbi za četvrtfinale Edmund će igrati protiv Davida Gofana.

Uvodni set obilovao je brejkovima, a prvi su viđeni već u uvodnim trenucima. Prvo je Britanac osvojio gem na servis Srbina, ali je odmah uzvratio Đoković, za 1:1. U nastavku meča, Edmund 22. na ATP listi je još dva puta oduzeo servis Đokoviću, i prvu deonicu posle 32 minuta rešio u svoju korist, rezultatom 6:3.

Već u prvom gemu, Đoković je najavio izjednačenje. Napravio je brejk već na početku drugog seta, a zatim ga i potvrdio. Do sedmog gema nije bilo brejkova, a tada je Srbin iskoristio prvu priliku za brejk. Novi, osmi gem počeo je novim reketom i priveo set kraju. U uvodnim gemovima odlučujućeg seta nijedan teniser nije imao većih problema na svoj servis. Nije bilo brejk šansi, a posle 15-ak minuta bilo je 2:2 u gemovima. U petom, Đoković je imao tri prilike za brejk, ali ih nije iskoristio. Britanac je mirno priveo meč kraju i stigao do velike pobede.

IZGLEDA DA JE VEOMA BLIZU: Zdravko Kuzmanović na Marakani?!