ATPTenis

GOTOVO JE: KRAJ za Novaka!?

Spread the love

Novak Đoković nije uspeo da se izbori za polufinale Rolan Garosa. Marko Čekinato, 72. na ATP listi, zaustavio ga je danas u tom pohodu…

Najbolji srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u polufinale Rolan Garosa, pošto je danas poražen od najprijatnijeg iznenađenja turnira, Italijana Marka Čekinata sa 3:1, po setovima 6:3, 7:6 (7:4), 1:6, 7:6 (13:11).

Nije se Novak danas borio samo sa pomenutim rivalom, već je imao i probleme sa bolovima u predelu vrata i ramena, a zatim i lista desne noge, zbog čega je u par navrata tražio pomoć fizioterapeuta i lekara.

Problemi su počeli još tokom prvog seta, a za to vreme, Čekinato je bio pun samopouzdanja, igrao hrabro i raznovrsno, što se odrazilo i na rezultat.

Jedan brejk bio mu je u prvom setu dovoljan da ga dobije i najavi novo iznenađenje na Rolan Garosu.

I na početku drugog Italijan je stekao prednost, poveo sa 2:0, ali onda Novak konačno počinje da igra kako ume i može, vezao je tri naredna gema i uveo set u rezultratsku neizvesnost.

Potom se igralo gem za gem, srpski teniser je u dvanaestom gemu imao par set lopti koje nije iskoristio i odluka je pala u taj-brejku, kada je Čekinato zadao Đokoviću dodatni udarac. Sjajno je Italijan odigrao odlučujući deo seta, i iskoristio svoju prvu set loptu za 7:6 i vođstvo od 2:0 u setovima!

Novaku je ostalo da krene na sve ili ništa, u trećem setu je uspostavio totalnu dominaciju na terenu, rivalu prepustio samo jedan gem, a u sličnom ritmu zaigrao je i početkom četvrtog seta.

Vrlo brzo je poveo sa 3:1, potom i sa 5:2 i delovalo je da sigurno ulazimo u peti set.

Ali, onda sledi novi pad u Đokovićevoj igri, Čekinato vraća brejk, stiže do izjednačenja na 5:5, a zatim i ovaj set uvodi u taj-brejk.

Italijanu se definitivno povratilo samopouzdanje, ponovo je zaigrao impresivno kada je bilo najvažnije, a Đokoviću ni velika podrška publike nije pomogla u finišu meča.

Bili smo svedoci prave drame u finišu ovog taj-brejka, Čekinato je vodio sa 6:5, Novak je okrenuo na 7:6, pa 8:7, a onda je na 9:8 imao ”zicer” za izjednačenje u setovima, ali je lopticu udario ramom reketa i prilika je propala, a Novak je bio ljut na publiku što je glasno reagovala u tom trenutku.

Nervoza i umor su učinili svoje, Đoković je izgubio koncentraciju, pa pri rezultatu 10:10 ne koristi još jednu sjajnu priliku, lopta je pogodila mrežu, ali ni Čekinato ne koristi svoju treću meč loptu – 11:11.

Nažalost, Novak pravi novu grešku, što Italijan ovoga puta ne prašta – pogađa za konačnih 13:11 u taj-brejku četvrtog seta.

Tačno tri i po sata trajala je njihova borba danas u Parizu, a Čekinato će se u polufinalu boriti protiv Austrijanca Dominika Tima koji je ranije danas lako savladao Nemca Aleksandra Zvereva.

POTVRĐENO: NASTAO još JEDAN Partizan!?