JANKOVIĆ DEBITOVAO: Grobari ODUŠEVLJENI sa njim!?

Partizan u velikom minusu posle prvog poluvremena. Može li do preokreta u nastavku?

Posle prvog poluvremena utakmice četvrtog kola Evrokupa, francuski ASVEL protiv Partizana vodi sa 48:37.

Partizan je tokom prve četvrtine uspevao da održi korak sa gostima koji su uglavnom imali prednost od četiri do šest poena razlike, ali pravi problemi su usledili tokom drugih deset minuta.

Greške u napadu sve skuplje su koštale crno-bele, pa ni nekoliko dobrih odbrana nisu iskorišćene na pravi način.

Gosti su odlično šutirali za tri poena, posebno Čarls Kaudi, pa je ASVEL sredinom drugog kvartala stigao i do “plus 12“ – 42:30.

Posle trojke Džoka Lendejla za 42:33, usledila je i sjajna odbrana novajlije Stefana Jankovića, koji je atraktivnom blokadom zaustavio Kalnietisa, ali za sudije je ovo bio prekršaj, što je izazvalo bes navijača Partizana u dvorani, pa je došlo i do kraćeg prekida pre nego što je Kalnietis izveo slobodna bacanja.

Ipak, do poluvremena ASVEL je zadržao rezulttasku distancu, pa će crno-beli u nastavku imati težak posao.

Gagić je sa 8 poena i 5 skokova najistaknutiji u Partizanu, prati ga Pejdž sa sedam poena.

ASVEL predvodi tandem – Kaudi sa 14 i Noa sa 11 postignutih poena.