ZA MALO: Zvezda uspela da se „SPASI“ poraza!?

Crveno-beli pobedom u Železniku ostali na 100 odsto uspešnosti u ABA ligi. FMP zapretio u četvrtoj četvrtini, Zvezda odgovorila serijom 9:0.

Džo Reglend postigao je devet od poslednjih 14 poena Crvene zvezde i postarao se da vodeći tim regionalnog takmičenja ne dobije još jedan „šamar“, poput onog u Breši sredinom nedelje.

Crveno-beli su vodili svih 40 minuta, uglavnom dvocifrenom razlikom, a najviše sa 18:37 u prvom, odnosno 34:52 u drugom poluvremenu.

Do kraja je ipak ostalo dovoljno vremena da FMP proba da se vrati u život, što su izabranici Vladimira Jovanovića i uradili.

Oni su se primakli na 62:67 u 34. minutu, a onda stali u napadu, što je favorit iskoristio da se preko Reglenda, uz pomoć Stratosa Perperoglua i Ognjena Dobrića, opet odvoji, ovog puta na nedostižnih 62:76.

FMP Železnik (2-3) – Crvena zvezda (5-0) 72:81 (12:25, 20:20, 17:15, 23:21)!

Zvezdi je to 21. pobeda iz isto toliko takmičarskih utakmica sa svojim razvojnim timom, računajući od aprila 2014. Sledeću priliku za „brejk“ FMP će imati u 16. kolu, koje je na rasporedu sredinom januara.

Reglend i ekipa su popravili skor na 5-0, a ovo im je druga pobeda u gostima, nakon sjajne predstave u Podgorici i 87:71 u derbiju celog takmičenja.

Trener Zvezde Milan Tomić ipak ne može biti prezadovoljan, jer su njegovi učenici na drugoj utakmici zaredom dozvolili protivniku da se vrati (sada ne sasvim) iz velikog deficita.

Ono najlošije u duelu sa FMP jesu 18 izgubljenih lopti, naspram samo 11 protivnikovih. Očigledno je da nije bilo energije za maksimalan pristup svih 40 minuta, ali na kraju se ipak piše prvenstveno pobeda.

Zvezda može u pozitivnoj atmosferi da se okrene utakmici protiv Galatasaraja u Evrokupu (utorak), koja za navijače već nekoliko godina predstavlja „više od igre“. Otuda i najava Delija da će posle devet meseci odsustva ponovo bodriti crveno-bele u dvorani „Aleksandar Nikolić“.

FMP: Rebec 12 (trojke 4/7, 9as), Ret 15 (8sk, 2ukr, 2blk), Jeremić 5 (trojke 1/12), Momirov, Apić 22 (7sk, 2as), Pot 3 (2ukr), Stojačić 8 (2as, 3ukr), Bursać 2, Radovanović 3, Šešlija, Nikolić, Đorđević 2.

ZVEZDA: Reglend 9 (4sk, 4as, 4izg), Radanov, Čović 5 (6as), Perperoglu 10 (5sk, 4as, 4izg), Lazić 7 (2ukr), Faje 18 (trojke 3/5, 7sk, 2blk), Beron 7 (5as), Dobrić 13, Ristić, Simanić 6, Cirbes 2 (3sk, 2as), Odžo 4 (8sk, 3izg).