KRAJ: Zvezda lako do prve pobede!

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su prvu pobedu tokom drugog dela priprema u Turskoj, pošto su savladali nemačkog četvrtoligaša Nordhauzena rezultatom 2:0 (2:0)!

Srpski šampion je pitanje pobednika rešio nakon pola sata igre, a strelci su bili Stefan Hajdin u 4. i Branko Jovičić u 29. minutu.

Zvezda je dala dva, a mogla je verovatno i 10 golova da postigne. Pogotovo u drugom poluvremenu, kada su Nemci u finišu posustali u svakom smislu.

Uskoro opširnije…

FK CRVENA ZVEZDA – FK NORDHAUZEN 2:0 (2:0)
(Hajdin 4, Jovičić 29)

Prvo poluvreme: Borjan, Hajdin, Savić, Babić, Rodić, Jovančić, Jovičić, Ben, Jirka, Marin, Pavkov.

Drugo poluvreme: Popović, Terzić, Stojković, Savić, Gobeljić, Milunović, Jevtović, Ebecilio, Simić, Milijaš, Joveljić

TOK MEČA:

75. minut – Velika greška Joveljića. Aktivirao se iz ofsajda u trenutku kada je Milijaš samo trebalo da ugura loptu u mrežu, u želji da on postigne gol.

71. minut – Ni Simić nije imao sreće, sve je sam uradio, ali ej bio neprecizan.

69. minut – Umalo 3:0 za crveno-bele. Joveljić je ponovo bio neprecizan.

62. minut – Opasna kontra Nemaca, ali je Popović bio na visini zadatka.

56. minut – Nema gola za Zvezdu, Joveljić je promašio zicer.

53. minut – Dva uzastopna kornera Nordhauzen, ali bez velike opasnosti za Popovića koji je u poluvremenu zamenio Borjana.

46. minut – POčelo je drugo poluvreme!

45. minut – POLUVREME! Zvezda vodi sa 2:0 na pauzi, a vredi pomenuti da Nemci nisu imali nijedan šut u okvir Borjanovog gola.

29. minut – GOLLL! Zvezda vodi 2:0, strelac je Jpovičić. Rodić je asistent, ali je golman Nordhauzena Olig pogrešio. Lopta mu je prošla kroz ruke i noge.

28. minut – Posle inicijative Nordhauzena, priliku za gol Zvezde imao je Ben.

21. minut – Odličan centaršut Hajdina s desne strane, ali je Pavkov sa pet metara bio neprecizan. Trebalo je samo da se “pokloni“ i ugura loptu u mrežu…

10. minut – Velika prilika za Nordhauzen, ali je lopta prošla pored gola. Hajdin je loše reagovao tamo na desnoj strani.

4. minut – GOLLL!! Zvezda vodi 1:0, strelac je Hajdin koji je u naletu postigao gol. Iskoristio je uspavanost protivnika koji su mislili da će sudija svirati penal za crveno-bele!

1. minut – Počela je utakmica u Antaliji.

GLEDAJTE UŽIVO: Crvena zvezda-Nordhausen! (HD)

NAJAVA MEČA:

Kao što smo već rekli, ovo je prvi meč Zvezde u Antaliji i do kraja priprema ih očekuju još četiri, teže, provere.

Pomenimo i to da je Zvezda na Kipru odigrala jedan test meč u kom su ubedljivo slavili sa 8:1 protiv tamošnjeg niželigaša.

U Antaliji se nalazi i Partizan koji je svoj prvi meč izgubio nešto ranije tokom dana.