ODLIČNA PARTIJA: Filip PRATI Noleta!

Lepa pobeda za našeg igrača!

Filip Krajinović plasirao se u 3. kolo Australijan opena, pobedom nad Jevgenijem Donskojem, sa 6:4, 7:6 (8), 7:6 (2).

Samouvereno je počeo meč Krajinović, poveo je uz brejk sa 3:1 i prednost servisa nije ispustio do kraja seta, nije ni bilo novih prilika da se napravi brejk, pa se meč lagano uveo u nastavak.

Drugi set je već bio pun obrta, Krajinović je bio u prednosti do 4:2, kada su na obe strane počeli da se ređaju brejkovi do 5:5, a u taj-brejku, Donskoj je prokockao set loptu pri 6:5.

Potom je Krajinović imao tri prilike, poslednja je bila plodonosna, a bilo je i izliva besa. Naravno, u režiji Rusa, koji je kuburio sa povredom, pa je jedno bila neophodna masaža.

Zbog bolova i rezultata, Donskoj je bio naelektrisan, pa je stradao i reket u nekoliko situacija, a treći set doneo je sličan scenario.

Krajinović je prvi došao do brejka za 3:1, uzvraćeno mu je kada je Donskoj četvrtu šansu u sedmom gemu materijalizovao, u nastavku je sve vodilo ka taj-brejku.

U odlučujućoj deonici, kao da je na terenu postojao samo jedan teniser, Donskoj je pao za konačni trijumf!

U narednom kolu, Krajinović će igrati sa Bornom Ćorićem, koji je savladao Fučoviča.