POSLE PENAL DRAME: Pogledajte završnicu za infarkt Čelzija i Totenhema!

U penal seriji Erik Dajer i Lukas Moura nisu bili precizni s „bele tačke“, dok su za Čelsi pogodili, Vilijan, Sesar Aspilikueta, Žoržinjo i David Luis.

Fudbaleri Čelsija plasirali su se večeras u finale Liga kupa, pošto su u polufinalu posle boljeg izvođenja jedanaesterca pobedili Totenhem.

Posle regularnih 90 minuta bilo je 2:1 za Čelsi, a u ukupnom skoru 2:2, pošto je Totenhem u prvom meču slavio s 1:0.

„Plavci“ su večeras bili bolji rival, a poveli su golom Ngoloa Kantea u 27. minutu, da bi Eden Azar u 38. povisio na 2:0.

Totenhem je u drugom poluvremenu, iako značajno oslabljen neigranjem nekolicine prvotimaca, uspeo da smanji zaostatak i meč odvede u produžetke. Strelac jedinog gola za Totenhem bio je Fernando Ljorente u 50. minutu.

Čelsi je tako sa 4:2 u penal seriji došao do pobede, pošto su prethodno samo Kristijan Eriksen i Erik Lamela pogodili za „sparse“.

„Plavci“ će u finalu 24. februara na Vembliju igrati protiv Mančester sitija koji je u polufinale eliminisao Barton.

PARIZ NA NOGAMA: Nejmar doživeo „TEŠKU“ povredu!