PROVUKLI SE: Zvezda PROVUKLA tešku POBEDU!

Crveno-beli ostvarili 15. trijumf.

Košarkaši Crvene zvede imali su najteži ispit u dosadašnjem delu sezone u ABA ligi protiv Igokee u Laktašima, ali je četa Milana Tomića ipak uspela da dođe do pobede sa 79:77 (20:18, 21:25, 18:19, 20:15) i tako upiše 15. trijumf u regionalnom takmičenju. Bila je Igokea više nego ravnopravan protivnik Zvezdi, dugo imala i vođstvo u svojim rukama zahvaljujući velikom broju ofanzivnih skokova, čak 21, a ukupno 10 više od gostiju iz Beograda.

Iako bez pomoći povređenih Branka Lazića, Maika Cirbesa i Bilija Berona, ali uz povratak Muhameda Fajea, Crvena zvezda je imala veoma dobar početak u Laktašima i povela na startu 6:1 i 8:4 u 3. minutu, ali je domaćin sa zaigrao bolkje i sa tri trojke došao do 14:10 u 5. minutu. Zvezda je u naredna tri minuta uspela da serijom 8-0 stigne do 18:14, da bi na prvom malom odmoru gosti vodili 20:18. Rivali su nastavili da igraju na mahove i u derugoj četvrtini. Zvezda je bolje počela i držala vođstvo, ali je do 14. minuta Igokea sitgla do maksimalnih pet poena prednosti 31:26. Uspeli su crveno-beli da stignu do izjednačenja 31:31, a zatim se igralo koš za koš, da bi Igokea minut pre poluvremena stigla do nove maksimalne prednosti 43:37. Ipak, do odlaska na mali odmor Zvezda je smanjila na 43:41

Početak treće3 deonice pripao je domaćinu koji je poveo sa 46:41, ali je zatim Zvezda imala tri minuta dobre igre, napravila seriju 12-2 i povela 53:48. Uspela je Igokea da prekine Zvezdin nalet, i uzvrati istom merom, pa je u 27. minutu domaćin imao prednost 60:55. Ponovo je usledio period nepovezane igre oba tima uz mnogo promašaja, a pred poslednju četvrtinu Igoeka je imala vođstvo 62:59.

U uvodna dva minuta poslednje deonice poeni su postizani samo sa linije za slobodna bacanja, da bi to prekinuo odličnim prodorom uz faul Reglanda za izjednačenje 64:64 u 33. minutu. Milošević koji je Zvezdi pravio mnogo problema ofanzivnim skokovima promašio je oba bacanja, a Perperoglu trojkom posle dužeg vremena doneo Zvezdi 67:64 u 35. minutu, da bi prednost gostiju porasla na četiri poena 69:65 u 37. minutu. Regland je u završnici predvodio Zvezdu koja je konstantno imala od četiri do pet poena prednosti, ali je Igokeao uspevala da prati i na 60 sekundi do kraja bilo je 75:73 za goste. Zvezda nije uspela da iskoristi napad, ali je Aleksa Radanov ukrao loptu i zakucao teško izvojevanu pobedu Zvezde u Laktašima.

IGOKEA – CRVENA ZVEZDA 79:77 (20:18, 21:25, 18:19, 20:15)

DVORANA: Laktaši.

SUDIJE: Obrknežević, Arsenijević, Hadžić.

GLEDALACA: 3.500.

IGOKEA: Talić, Lešić 11, Adamović 12, Janković, Milošević 8, Džeret, Radivojević 10, Lafajet 5, Ilić 3, Anđušić 15, Rikić 4, Luković 9.

CRVENA ZVEZDA: Regland18, Radanov 2, Čović 4, Kešelj, Perperoglu 7, Davidovac 11, Nenadić 4, Faje 7, Dobrić, Ristić 8, Simanić 7, Odžo 11.

FMP – Budućnost (18)

TABELA: Crvena zvezda 15-0, Cedevita 10-4, Budućnost 9-5, Partizan 8-6, Mega Bemaks 8-6, FMP 6-8, Cibona 6-8, Zadar 5-9, Mornar 5-9, Igokea 5-10, Olimpija 4-10, Krka 4-10.