RASTURILI IH: ZAMALO do STOTKE!

Kompletirano 14. kolo ABA lige.

Košarkaši Budućnosti su u poslednjoj utakmici 14. kola ABA lige pobedili Igokeu neočekivano ubedljivim rezultatom 96:70 (17:23, 26:23, 24:12, 29:12).

Gosti iz Laktaša su odlično odigrali prvu četvrtinu, a i vez obzira na to što su izgubili drugu imali su prednost od tri poena na poluvremenu. Međutim, tada je usledilo strahovitih 20 minuta šampiona ABA lige koji je drugo poluvreme rešio u svoju korsit rezultatom 53:24!

Budućnost je posle uvodnih poena Igokee u trćoj četvrtini napravila seriju 20:4, kojom je preuzela potpunu kontrolu nad utakmicom, a meč je rešen u prvom delu poslednjih deset minuta kada su Crnogorci napravili još veću seriju 20:2.

Najefikasniji u ekipi Jasmina Repeše bio je Petar Popović sa 14 poena, a dvocifreni su bili i Suad Šehović sa 13, Goga Bitadze i Danilo Nikolić su dodali po 12, a Noris Kol 11 poena.

Bolji od ostalih u poraženom sastavu su bili Danilo Anđušić i Tomislav Zubčić sa po 17 poena, a dvocifren je bio i Oliver Lafajet koji je ubacio 14.

Budućnost – Igokea 96:70

TABELA: Crvena zvezda 14-0, Cedevita 10-4, Budućnost 9-5, Partizan 8-6, Mega Bemaks 8-6, FMP 6-8, Cibona 6-8, Mornar 5-9, Igokea 5-9, Zadar 5-9, Olimpija 4-10, Krka 4-10.