ŠOK: On je PORAŽEN, Noletu OTVOREN trofej!

Nekadašnji broj 1 svetskog tenisa doživeo fijasko.

Britanski teniser Endi Marej eliminisan je u osmini finala ATP turnira u Brizbejnu, od Danila Medvedeva rezultatom 2:0 (7:5, 6:2). Rus je priredio veliko iznenađenje, izbacivši nekadašnjeg vladara belog sporta, koji od operacije kuka nikako da se vrati na stare staze uspeha.

Pobednik je rešen posle sat i 23 minuta igre, a protivnik Medvedeva u četvrtfinalu biće Kanađanin Miloš Raonić koji je prethodno eliminisao mladog srpskog tenisera Miomira Kecmanovića.

Rus je bolje počeo duel, napravio prvi brejk, međutim, Endi se vratio izjednačivši na 4:4. Nedugo zatim, Danil je ponovo oduzeo servis Mareju, a potom iskoristio svoj za konačnih 7:5. U drugom setu, Endi je pravio katastrofalne greške. Svaku je mudro koristio Medvedev i ubedljivim vođstvom od 4:0 rutinski završio posao do kraja, slavivši sa konačnih 6:2.