VRAĆA SE TITULA: Partizan zapretio Zvezdi, Cedeviti i Podgoričanima!

Fantastična igra Partizana za oduševljenje publike u dvorani „Aleksandar Nikolić“.

Ekipa Andree Trinkijerija je stigla do 9. pobede u ABA ligi pošto je na svom terenu lagano savladala Krku rezultatom 87:55.

Partizan je bio od starta bolji, Krka je izgledala dobro samo na startu kada je vodila sa 5:9, a onda je stala. Partizan je napravio seriju 15:2, četvrtinu završio sa 20:11.

U nastavku crno-beli odlični, a bilo je i +15 kada je Bandža Si zakucao monstruozno preko protivničkog igrača.

Ipak, pad koncentracije ih je koštao pri kraju druge četvrtine, Krka je smanjila na „samo“ -9 pred drugo poluvreme.

Janković, Marinković i Renfro su fenomenalnom serijom na startu drugog dela igre od 11:0 su praktično rešili utakmicu.

Odbrana je bila zaštitni znak Partizana na ovoj utakmici, Krka je imala velikih problema, tako je bilo i u poslednjoj četvrtini u koju su crno-beli takođe ušli serijom, ovoga puta 8:0.

Odrađivanje posla do kraja, navijači su želeli i +30, desilo se nakon trojke Sija.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Pejdž sa 17 poena, Nikolić je dodao 15, a Si 13. Na drugoj strani Lapornik sa 13 najbolji.