NEVEROVATNI JOKIĆ: On i DALJE oduševljava SVET!

Odlične partije srpskih asova.

Denver Nagetsi doživeli su treći uzastopan poraz, ovog puta na gostovanju Filadelfiji 117:110. Duel je obeležoio novi tripl dabl Nikole Jokića, kao i deboi Bobija Marjanović za novi klub. Utakmica je bila veoma dinamična, sa dosta rezultatskih preokreta, ali na kraju su Siksersi bili bolji i zasluženo došli do novog trijumfa.

Kod pobednika Džej Džej Redik bio je najefikasniji sa 34 poena, Batler je postigao 22, a Džoel Embid je imao dabl dabl učinak od 15 poena i 12 skokova. Boban Marjanović kome je ovo bila prva utakmica za klub iz grada bratske ljubavi, za 14 minuta postigao je četiri poena uz dva skoka i blokadu. Na drugoj strani Jokić je zabeležio 11. tripl dabl sa 27 poena i po 10 skokova i asistencija uz još tri ukradene lopte. Džamal Marej postigao je 23 poena. Filadelfija je ostala peta na Istoku sa skorom 35-20, dok je Denver drugi na Zapadu sa 37-18.

Sakramento Kingis ostvarili su pobedu protiv Majamija 102:96, posle mnogo muke i velikog preokreta. Jednu od glavnih uloga u trijumfu domaćeg tima imao je Bogdan Bogdanović koji je meč završio sa 16 poena, pet skokova, četiri asistencije i dve ukradene lopte.

Kod Kingsa najefikasniji bio je Badi Hild sa 23 poena, a imao je i sedam skokova. Nemanja Bjelica je za 11 minuta postigao četiri poena, uz šut iz igre 1/5, tri skoka i asistenciju. Kod Majamija Džoš Ričardson ubacio je 21 poen.