PRAVDA IPAK ZADOVOLJENA: Grupa H najveću PAŽNJU izazvala!

Juventus slavio na Mestalji sa 2:0 golovima Miralema Pjanića iz penala, a Junajted bio još ubedljiviji u Bernu – 3:0

Juventus i Mančester Junajted ne praštaju i u Ligi šampiona i od prvog kola su poveli borbu za lidersku poziciju u H grupi! Juventus je na Mestalji, bez isključenog Kristijana Ronalda uspeo da rutinski savladala Valensiju sa 2:0, a Mančester Junajted bio je još ubedljiviji na gostovanju Bernu kod Jang Bojsa – 3:0.

Pričaće se još dosta o utakmici na Mestalji, ali koliko o golovima Miralema Pjanića iz penala, toliko i o činjenici da je, nama po zlu poznati Feliks Brih, pokazao direktan crveni karton Ronaldu posle duela sa Muriljom.

Ipak, uprkos činjenici da su više od sat vremena gosti bili sa igračem manje, Valensija nije uspela da iskoristi brojčanu prednost i proba da eventualno napravi iznenađenje. Krenula je Stara dama jako od prvog Brihovog zvižduka, a prve dve prilike propustili su Mario Mandžukić i Sami Kedira. Probao je posle toga i Blez Matuidi, a onda je došao taj kobni 29. minut za Ronalda.

Portugalac je bio u duelu sa Muriljom, ovaj je pao prilično teatralno, a onda je napadač Juventusa probao ga da podigne povlačenjem za kosu. Proradio ke VAR i nemački arbitar bio neumljiv. Toliko da je Ronaldu naterao suze na oči.

Nije to promenilo odnos snaga na terenu, pa je Žoao Kanselo pogodio prečku u 43. minutu, a već u sledećoj akciji upravo njega je faulirao Dani Pareho i to je bio penal. Siguran s abele tačke bio je Pjanić i polako je trasirao Juventusov brod ka sigurnoj luci.

Na startu drugog poluvremena, Murilja je na neki način stigla kazna za simuliranje iz prvog dela utakmice. Zbog povlačenja za dres u kaznenom prostoru, Brih je dosudio još jedan penal za Juventus, a Pjanić je još jednom gađao tamo gde je potrebno.

Očekivano, posle toga Alegrijeva ekipa manje-više bez problema je “zaključala” utakmica u klasičnom juventusovskom stilu i upisala prvu trojku u Ligi šampiona. Doduše, poraz domaće ekipe mogao je da ublaži Dani Pareho u šestom minutu sudijske nadoknade, ali mu je Vojceh Ščensni odbranio penal.

Mančester Junajted je ubedljivo slavio na gostovanju u Bernu, ali ne može se reći da Jang Bojsi nisu zaslužili makar da postignu prvi gol u Ligi šampiona u klupskoj istoriji.

Pored važne pobede na startu takmičenja, ovaj meč obeležila je i činjenica da je debi za Crvene đavole upisao mladi portugalski bek Diogo Dalo. A epitet igrača utakmice u Bernu pripao je svetskom šampionu, Polu Pogbi.

Francuski vezista bio je dvostruki strelac i na taj način poslao svojevrsnu poruku i treneru Žozeu Murinju, ali svima onima koji smatraju da mora mnogo bolje u dresu slavnog engleskog kluba.

Već posle prvog poluvremena Junajted je imao ubedljivo vođstvo od 2:0 i bilo je jasno da će odneti bodove na Ostrvo. Prvi gol Pogba je postigao u 35. minutu sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora, a duplirao je prednost iz penala minut pre kraja prvog poluvremena. Tome je prethodilo igranje rukom Kevina Embabua.

Ali, to nije bilo sve večeras od sjajnog Pogbe. Bio je Francuz veoma raspoložen za igru, pa je u 63. minutu učestvovao u akciji koja je prethodila golu za vođstvo od 3:0. Doduše, imao je Junajted i srećem, jer je posle udarca Antonija Marsijala, lopta zakačila jednog od igrača Jang Bojsa, promenila smer i završila u mreži.

Dali su gosti i četvrti gol u trećem minutu sudijske nadoknade, ali je poništen zbog ofsajda strelca Huana Mate.

Inače, Nemanja Matić odigrao je celu utakmicu za Junajted, a isti slučaj bio je sa Miralemom Pjanićem u dresu švajcarskog šampiona.

GRUPA H

Jang Bojs – Mančester Junajted 0:3 (0:2)
/Pogba 35, 44, Marsijal 66/

Valensija – Juventus 0:2 (0:1)
/Pjanić 45pen, 51pen/

ČAUŠIĆ VERUJE: Da li Crvena zvezda može do još BOLJIH rezultata u Parizu i Liverpulu?

<strong><a href=“https://www.facebook.com/maxsport.rs/?fref=ts“ target=“_blank“>LAJKUJTE NAŠU STRANICU I PRATITE VESTI IZ SVETA SPORTA!</a></strong