ŠANSA ZA SRBIJU: Ovo NE BI trebalo da PROPUSTIMO!

Ovo uopšte nije loše.

U trećem kolu grupe A na Svetskom prvenstvu u rukometu koje se održava u Nemačkoj i Danskoj, reprezentacije Nemačke i Rusije odigrale su nerešeno 22:22. Taj rezultat ostavlja tračak nade srpskim rukometašima da mogu da se domognu druge faze turnira, bez obzira na današnji poraz od Brazila.

Nemci su prvo poluvreme rešili u svoju korist rezultatom 12:10, a na startu drugih pola sata su u dva navrata imali i po četiri gola viška. Rusi su uspeli da prepolove prednost Pancera i tokom većeg dela drugog poluvremena je vođstvo domaćina iznosili dva ili tri gola razlike. Ipak, u poslednjih nekoliko minuta je usledila serija Zbornaje 5:2 kojom su uspeli da dođu do boda.

Posle nepotpunog trećeg kola Nemačka je prva na tabeli sa pet bodova, ispred Francuske i Rusije koje imaju po četiri, Brazil ima dva, Srbija jedan, a Južna Koreja je bez bodova. Treba napomenuti da su Francuska i Južna Koreja odigrale po utakmicu manje.