SENZACIJA: Zvezda POBEDILA šampiona EVROPE!

Briljantan meč odigrao je Dušan Vasić koji je postigao 5 golova, Maksimović je bio trostruki strelac

Vaterpolisti Crvene zvezde napravili su iznenađenje u 9. kolu Jadranske lige.

Crveno-beli su pred svojim navijačima u Zrenjaninu savladali četvorostrukog prvaka Evrope, ekipu Juga, rezultatom 11:10 (1:3, 3:2, 4:1, 3:4).

Gosti iz Dubrovnika poveli su sa 4:1 početkom druge četvrtine, ali je Crvena zvezda sa tri uzastopna gola izjednačila, a sredinom treće četvrtine prvi put povela (6:5). Početkom četvrte četvrtine Crvena zvezda je u dva navrata imala po dva gola prednosti (9:6 i 10:7), ali je ug dva i po minuta pre kraja smanjio na 11:10 i učinio završnicu neizvesnom.

Do kraja meča rezultat se nije menjao, pa su crveo-beli stigli do 11. osvojenog boda, dok je Jug ostao na 19 bodova.

Briljantan meč odigrao je Dušan Vasić koji je postigao 5 golova, Maksimović je bio trostruki strelac, a Bitadze, Šulc i Radović su po jednom savladali golmana Juga. U redovima gostiju Fatović, Lozović, Merkulov i Benić bili su dvostruki strelci, a po jedan gol dali su Ćavi Garsija i Raguž.