Počela je gradnja nacionalnog stadiona u Surčinu, koji će biti impozantan sportski objekat sa oko 52.000 sedišta, izgrađen po UEFA standardima. Ovaj stadion će biti nova sportska atrakcija u Srbiji, obezbeđujući modernu infrastrukturu za fudbalske mečeve i druge sportske događaje. Arhitektonsko rešenje stadiona potpisuje Marko Fenvik, čime se obezbeđuje atraktivan i funkcionalan dizajn. Planira se da stadion bude završen do kraja 2026. godine, čime će postati jedan od najmodernijih sportskih objekata u regionu.
Ovo nije prvi nacionalni stadion u regionu. Rumunija ima Nacionalni stadion u Bukureštu, koji je domaćin brojnim fudbalskim mečevima, uključujući i utakmice reprezentacije. Sa kapacitetom od 55.634 sedišta, ovaj stadion predstavlja važan deo sportske infrastrukture Rumunije.
U Severnoj Makedoniji se nalazi Gradski stadion u Skoplju, koji je 2009. godine postao Nacionalna arena „Filip Drugi“, a kasnije je preimenovan u „Toše Proseski“. Sa kapacitetom od oko 33.000 gledalaca, ovo je značajan sportski objekat u zemlji.
U Mađarskoj se ističe Stadion Ferenc Puškaš u Budimpešti, višenamenski stadion koji se koristi za fudbal i druge sportske događaje. Iako je originalno imao kapacitet od 104.000 stajanja, renoviranjem je kapacitet smanjen na 56.000 sedišta, prilagođavajući se standardima FIFA-e i UEFA-e.
Albanija takođe ima svoj nacionalni stadion, Arenu Kombetare, otvorenu 2019. godine. Iako je ovaj stadion vredan 85 miliona evra i odlikuje se toranjem visokim 112 metara, postoji izazov u vezi sa njegovom funkcionalnošću, s obzirom na broj mesta koje je moguće popuniti, što ukazuje na potrebu za daljim poboljšanjima.
Gradnja nacionalnog stadiona u Surčinu predstavlja važan korak ka unapređenju sportske infrastrukture Srbije i omoguća