ZVEZDA NEPREPOZNATLJIVA: Cedevita u DEBELOM plusu!

Ekipa Milana Tomića na teškom gostovanju traži nastavak savršenog niza

Košarkaši Zvezde u Zagrebu igraju protiv Cedevite meč 17. kola ABA lige, koji im stiže nakon bolnog poraza od Valensije na svom parketu u Evrokupu.

Beograđani su, ipak, suvereni u Regionalnoj ligi sa skrorom 16-0 koji će pokušati da „pojačaju“ protiv ekipe koja je uhvatila odličan zamah u poslednje vreme: Cedevita je upisala devet pobeda u posledednjih deset utakmica, a niz je pokvarila u minulom kolu porazom u „Morači“ od Budućnosti.

Što se tiče igračkog kadra, Slaven Rimac ne može da računa na Žganeca i Banića, dok Zvezdi nedostaje duže odsutni Lazić i Maik Cirbes koga Tomić zbog loše forme nije vodio u Zagreb.

Derbi meč 17. kola ABA lige možete pratiti na našem portalu u nastavku.

TOK MEČA

3/4

15. minut – Reglend je svoje prve poene postigao tek sredinom treće deonice, i to dovoljno pokazuje i njegovu i inferiornost kompletnog tima. Krušlin je prethodno upisao nove poene, odveo Cedevitu na ubedljivih 61:37.

12. minut – Krušlin je trojkom doneo cedeviti najveću prednost danas, nju je uvećao Stipanović u narednoj akciji – 54:33! Zvezdina igra se raspada u ovim trenucima.

2/4 – 49:33

18. minut – Krizna igra Zvezde, na drugoj strani igračima Cedevite sve polazi od ruke. Ulaze teški poeni Stipanovića, uz faul, u narednoj akciji i Murić je profitirao na isti način. Kobs je sa penala doneo Cedeviti najveću prednost 47:33. Nema odgovora sa druge strane.

15. minut – Period igre koji pripada domaćem timu, kumovali su i crveno-beli trenutnim „+7“ za Cedevitu. Čovićev nerezonski šut za tri, pa greška u dodavanju plejmejkera ka Fajeu, rezultovali su begu rivala na pomenutu razliku. Reagovao je Tomić izmenama, Reglend i Simanić su na terenu, a Odžo je lakim poenima završio dobru kombinaciju – 35:27.

12. minut – Simultanku igra Pulen sa odbranom Zvezde, nezaustavljiv je – ubacio je 13 poena za četiri minuta šuter domaćeg tima! Na drugoj strani najbolje stiže od Ristića, osam poena novog prvog centra Beograđana.

10. minut – Neverovatan je šuter Džejkob Pulen, vezao je dve trojke Amerikanac kojima je Cedevita preokrenula rezultat, u međuvremenu je prve poene postigao i Stratos Perperoglu – 21:2o.

6. minut – Simanić je u igri, pogodio je za tri, upisuje se i Odžo zakucavanjem, za 14:9. Uzvratili su igrači Cedevite, Kobs je posle duela sa Čovićem pogodio sa poludistance (14:13).

3. minut – Beron i Dobrić naizmenično pogađaju za Zvezdu, koja vodi u začetku meča 9:6. Po trojku su na drugoj strani pogodili Kuk i Krušlin.