OSVETA: Nole PREGAZIO Čekinatu!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je u osmini funala mastersa u Šangaju Marka Čekinatu.

Nakon prvog seta gde je Čekinata imao neke šanse, u drugom je bio potpuno nemoćan te je to dovelo do konačnog rezultata od 2:0(6:4, 6:0) u korist srpskog asa.

Srpski teniser na najbolji način uzvratio je Čekinati za poraz koji je od nega pretrpeo na Roland Garsou. Nije na najbolj Đoković otvorio meč, propustivši mekoliko dobrih prilika za brejk. Novak je iskoristio tek sedmu brejk šansu u prvom setu i pri rezultatu 4:3 uspostavio potupunu kontrolu.

O drugom setu ovog meča ne treba trošiti reči. Dominacija Srbina viđena je u svakom momoentu igre, a 21. reket sveta nije imao rešenja za Novakovu igru što je dovelo do osvajanja bez izgubljenog gema. Đoković sutra nastavlja turnir, a protivnik će mu biti bolji iz duela Andesona i Cicipasa.