ODLIČNE VESTI: Partizanu se POKLOPILO, Valensija mora da PADNE!

U slučaju pobede nad Valensijom, Trinkijerijeva ekipa imaće isti skor sa turskom

Košarkaši ASVELA pobedili su u osmom kolu grupe C Evrokupa Turk Telekom sa 83:78.

Predvođen Mirom Bilanom, francuski tim je slavio posle preokreta i odigrao za Partizan. U slučaju pobede nad Valensijom u sredu, Trinkijerijeva ekipa imaće isti skor sa turskom, tri pobede i pet poraza.

Odlično je počeo Turk Telekom i predvođen Vladimirom Štimcem poveo sa 12:3 i 21:10 i prvu četvrtinu rešio u svoju korist. U drugoj deonici, razigrao se ASVEL pa su Bilan, Mantas Kalnietis, Ej-Džej Sloter i Dejvid Lajti bili nerešiva enigma za ekipu iz Turske.

Druga četvrtina završena je rezultatom 29:13 za goste, ukupno 45:38 na poluvremenu. Nije se turska ekipa predavala, ali su Francuzi uvek imali rešenje. Pred kraj treće četvrtine Kalnijetis je pogodio trojku za 67:60. U poslednjoj deonici raspucao se Redži Reding koji je sa devet poena uspeo da donese preokret Turk Telekomu, ali to nije bilo dovoljno.

Najviše poena u ASVEL-u dao je Bilan sa 23 poena i sedam skokova, pratili su ga Kalnijetis sa 11 poena, osam skokova i devet asistencija, Nelson i Sloter sa po 13 i Lajti sa deset ubačenih koševa. U poraženoj ekipi, najviše koševa dao je Reding (19), Silvan Landesberg je imao 18 poena, Štimac 15 i pet skokova, a Gabrijel Keni 13 poena i devet skokova.