KATALONCI STREPE: Real SVE BLIŽI vrhu!

Da li je ovo pokazatelj da se prvak Evrope vraća na pravi kolosek?

U derbiju 14. kola španske Primere, fudbaleri Reala osvojili su nova tri boda u Madridu pobedom nad Valensijom 2:0.

Utakmica još uvek nije dobila na tempu, a „Kraljevski klub“ je već poveo u osmom minutu meča. Dani Karvahal je pokušao da centrira u srcu kaznenog prostora sa desne strane kada je Vas nesrećno savladao sopstvenog čuvara mreže.

Do kraja poluvremena i Bejl je imao priliku da postigne gol, ali se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću ekipe Santijaga Solarija.

Krenula je Valensija hrabrije u drugom poluvremenu, imala nekoliko opasnih situacija uključujući i Minu čiji je šut iz 53. minuta završio iznad prečke.

Usledio je potom period igre u kojem su Madriđani želeli da potvrde trijumf u čemu su i uspeli u 83. minutu kada je Lukas Vaskez iskoristio asistenciju Benzeme i lucidno savladao Neta. Ispravnu odluku sudije da prizna gol potkrepio je i VAR sistem.