RAZOČARALI: Crveno Beli ISPADAJU ipak!

Novosađani završili takmičenje u CEV kupu.

Odbojkaši Vojvodine nisu uspeli da se plasiraju u osminu finala CEV kupa posle poraza od nemačkog Alpenvolejsa 1:3 (28:30, 22:25, 25:19, 23:25).

Prvi set su Lale ispustile u neizvesnoj završnici i gosti su poveli taj deo igre rešili u svoju korist rezultatom 28:30. Drugi set su takođe Nemci pobedili uz dosta muke, a konačan rezultat je bio 22:25.

Vojvodina je rutinski slavila u trećem setu rezultatom 25:19, ali su se Nemci oporavili i pokazali su psihičku stabilnost, pa su do trećeg dobijenog seta došli trijumfom 23:25.

Meč u maloj dvorani „Spensa“ je trajao sat i 56 minuta, a najbolji u domaćoj ekipi je bio Lazaro Fundora sa 14 poena. Pobedničku ekipu je predvodio Kiril Klec sa 17 poena.

Novosađani su izgubili i u prvoj utakmici dvomeča u Nemačkoj rezultatom 3:2, a u revanšu nisu uspeli da dođu do poebede.