PAVKOV UŠAO U ISTORIJU: Liverpul DEMOLIRAO crveno-bele!

Za 45 minuta su fudbaleri Liverpula još jednom demonstrirali zašto su prvi na tabeli, zašto ne znaju za poraz i zašto su prvi kandidat za titulu!

Istina je da je Arsenal ušao sa velikim kadrovskim problemima u duel 20. kola sa Liverpulom, ali to nije opravdanja za katastrofu koju su puleni Unaja Emerija doživeli u prvom poluvremenu duela na „Enfildu“.

Poveli su fudbaleri Arsenala u 11. minutu preko Mejtland-Najlsa, ali je u narednih pet minuta Firmino preokrenuo rezultat.

Do kraja prvog dela igre, najpre je Mane nakon sjajne akcije povećao prednost „Redsa“ na dva gola, da bi u finišu Sokratis skrivio penal nad Salahom, a Egipćanin je i preuzeo odgovornost, zatim i matirao Lena za čak 4:1 pred odlazak na odmor.

U tunelu je Sokratis hteo da se obračuna sa Salahom, ali mu se isprečio Van Dajk, te su strasti brzo smirene.

Pošto je ovo poslednji meč liverpula u ovoj godini, Pavkov je ušao u istoriju, kao jedini igrač koji je da Liverpulu dva gola!