NIKAD TEŽI DERBI: Pobednik ODLUČEN gustom ZAVRŠNICOM!

Meč rešen u pet setova.

Odbojkaši Crvene zvezde pobedili su u derbiju 17. kola Večitog rivala Partizan rezultatom 3:2 (po setovima 21:25, 25:20, 25:20, 20:25, 15:12).

Zanimljivo da su čak tri, od pet setova, rešeni istim rezultatom. Povratnik u Superligu je odlično otvorio utakmicu i prvi deo igre rešio u svoju korist sa 25:21, ali su crveno-beli uzvratili već u sledećem i ovaj period dobio još ubedljivije 25:20.

Isti rezultat je bio i u trećem, odnosno, četvrtom setu. Preciznije, treći je pripao Zvezdi, dok je Partizan u četvrtom uspeo da se revanšira i odvede meč u odlučujući peti set.

Vodili su crno-beli 6:3 i bili korak do pobede, a onda je domaćin nanizao nekoliko efektnih poena i preokrenuo rezultat u svoju korist 9:8, a zatim na 11:9 i tu su sve dileme bile završene. Na kraju trijumf domaćina 15:12, koji je ostao najbliži pratilac novosadske Vojvodine.

Odbojkaši Crvene zvezde ostali su na drugoj poziciji sa 36 bodova, dok je Parni valjak zadržao sedmu poziciju sa 18 poena.