OGROMAN USPEH: Parma NADOMAK Evrope!

Žervinjo čovek odluke.

Posle trijumfa Rome nad Torinom (3:2), druga utakmica današnjeg programa u okviru 20. kola Serije A odigrana je na “Dačija Areni“ u Udinama, gde je Parma kao gost slavila sa 2:1.

Gosti su već u jedanaestom minutu uspeli da povedu. Iznudili su jedanaesterac, što je i potvrđeno uz pomoć VAR tehnologije, a realizovao ga je Roberto Ingleze i taj pogodak je obeležio prvo poluvreme ovog meča.

Samo pet minuta od početka drugog, Udineze je izjednačio golom Stefana Okake, a tri boda Parmi doneo je iskusni Žervinjo posle munjevite kontre u 68. minutu, postavivši konačnih 2:1.

Parmi je ovo osmi trijumf u sezoni, sada ima 28 osvojenih bodova, samoi tri manje od šestoplasiranog Milana, ali uz utakmicu više.

Udineze je ostao na 18 bodova i predstoji mu borba za opstanak u nastavku sezone.