PROPUSTILI ŠANSU: Partizan PROKOCKAO pobedu!

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu…

Fantastična utakmica u Litvaniji između Ritasa i Partizana na otvaranju Top 16 faze Evrokupa.

Ceo meč smo gledali pravu rezultatsku klackalicu, ali je na kraju domaćin slavio sa 80:74. Iako rezultat to ne pokazuje, u nekim momentima, posebno u prvom poluvremenu, gledali smo lepršavu košarku, kakve se ni pojedini NBA timovi ne bi postideli.

Konstantno su se ekipe smenjivale u prednosti tokom prvog poluvremena, u drugom je Ritas skoro sve vreme (izuzev u jednom momentu) vodio, Trinkijerijevi momci su dobro jurili rezultat, ali su minut pred kraj meča ipak sa -2 pali na -6, kada je sve bilo gotovo.

Najefikasniji u ekipi Ritasa bio je Dominik Saton sa 21 poenom, Art Parahuski dodao je 14, dok je 11 ubacio Ehodas Martinas. Sedam asistencija imao je Hrvat Rok Stipčević.

U crno-belom sastav Rade Zagorac je ubacio 17, Džok Lendejl 15 (uz užasno prvo poluvremea), dok je 13 dodao Vanja Marinković. Čak osam asistencija imao je Aleks Renfro uz sedam poena.