KOMŠILUK OBRADOVAO „DELIJE“: Stigle ODLIČNE vesti za Zvezdu!

Klub iz Bukurešta izgubio na svom terenu od Vitorula

Jedna loša, pa jedna dobra vest za Crvenu zvezdu u razmaku od sat vremena. Ona loša stiže iz Poljske, a dobra iz Rumunije, gde je Vitorul iznenadio FCSB u 1. kolu plej-ofa i bivšu Steauu udaljio od šampionske krune – 2:1.

Za Crvenu zvezdu je bitno da bilo koji drugi klub bude prvak, samo ne FCSB, a Vitorul je pomogao Klužu da pobegne na pet bodova prednosti. Crveno-beli se nadaju da će biti nosioci u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona i zbog toga im ne odgovara da velikan iz Bukurešta bude prvak, jer je bolje rangiran na UEFA rang listi.

Andreas Kalkan je u 15. minutu doveo goste u vođstvo, a izjednačio je Florinel Koman u 40. minutu. Momenat odluke zbio se u 65. minutu, kada je Janis Hadži postigao gol iz penala i doneo Vitorulu pobedu.

Vitorul je ovom pobedom preskočio Astru i ušao u trku za plasman u Ligu Evrope.