POPRAVIO UTISAK: Gudurić FENOMENALAN!

Fener siguran.
Posle uzastopnih poraza od Efesa u nacionalnom šampionatu i debakla u Madridu, košarkaši Fenerbahčea morali su da se „vade“ protiv Bahdžešehira pred svojim navijačima. Tim iz Istanbula deklasirao je protivnika 90:73, a glavnu rolu imala su dva igrača.

Bivši košarkaš Crvene zvezde Marko Gudurić i Kostas Slukas postigli su zajedno 47 poena. Srbin je ubacio 20 koševa, a Grk sedam više, pa je na krilima bekovskog tandema šampion stigao do očekivanog trijumfa. Solidan je bio i Nikola Kalinić, koji je za 28 minuta u igri ubacio 10 poena.

Mada rezultat govori drugačije, domaćin je meč prelomio u svoju korist tek u poslednjoj četvrtini, kada je sjajnom serijom ubacio 29 poena, naspram samo 12 koševa Bahdžešehira, to je i odlučilo pobednika.

U poraženom sastavu najefikasniji je bio Kvino Kolom sa 17 poena i sedam dodavanja, ispratio ga je Markus Sloter sa 13 koševa i sedam skokova.

Tabela: Fenerbahče 16-3, Efes 15-3, Tofaš 13-6, Bešiktaš 11-8, Gacijantep 11-7, Bahdžešehir 10-9, Turk Telekom 10-8, Galatasaraj 10-8, Karšijaka 8-10, Darušafaka 7-11, Banvit 7-11, Bujukčemeče 6-12, Sakarija 5-13, Istanbul BB 4-14, Afjonkarahisar 4-14.