PARTIZAN OSTAJE BEZ PROLAZA: Razlog su ONI!

Rival crno-belih raspucan.
Fudbaleri PSV dočekali su u jednom od derbija 11. kola holandskog šampionata AZ Alkmar i želeće da što pre zaborave taj meč pošto su poraženi sa 4:0.

Domaćin jeste bio oslabljen u ovoj utakmici pošto zbog povreda nije bilo Malena, Bergvajna i Ihatarena, dok su suspendovani Firgever i Hendriks, ali se trener Mark van Bomel prekombinovao pruživši šansu Tomasu i Gutijeresu što se ispostavilo kao greška. Tomas je već u 22. minutu dobio direktan crveni karton, a Alkmar je strpljivo sačekao svoju šansu i 18-godišnji Majron Boadu je postigao dva gola za dva minuta u samolj završnicfi prvog poluvremena pa su gosti sa vođstvom od 2:0 otišli na vleiki odmor.

U nastavku je Alkmar kontrolisao u potpunosti utakmicu i sa dva gola, Svensona u 71. i De Vita u 76. potvrdio ubedljivu pobedu. PSV je odigrao i treći uzastopni meč bez pobede i postignutog gola, a sada je sa Alkmarom izjednačen na trećoj poziciji sa po 23 boda, dok je prvi Ajaks sa 26 i utakmicom manje.