HEROJ ZVEZDE: Njemu BLANKO ček za NOVI ugovor!

Zanimljiv meč 10. kola elitnog takmičenja pripao Beograđanima.
Konačno! Košarkaši Crvene zvezde slavili su na gostovanju Žalgirisu rezultatom 61:59 i prekinuli seriju od tri poraza u Evroligi. Tim Andrije Gavrilovića odigrao je hrabro na vrućem terenu u Kaunasu i stigao do pobede koja će mnogo značiti prvaku Srbije i Jadrana u nastavku sezone.

Beograđani su izašli kao pobednik u ratu živaca. Lorenco Braun je bio čovek odluke, a litvanski velikan je imao šut za pobedu. Međutim, Lekavičijus nije pogodio trojku iz teške pozicije, pa je Zvezda zabeležila treći trijumf u elitnom takmičenju.

Crveno-beli su bili u rezultatskom zaostatku u prvoj deonici, ali su odličnom odbranom u drugoj četvrtini useli da preokrenu rezultat i na veliki odmor odu sa dva poena prednosti.

Domaćin je već sredinom prvog kvartala stekao plus 6 (10:4, 12:6) i u tim trenucima malo šta je štimalo u igri crveno-belih. Bili Beron je bio jedini raspoložen igrač Beograđana u napadu, dok je odbrana pokazivala neke hronične probleme.

Međutim, u narednih 10 minuta s esve promenilo iz korena. Zvezda je primila samo 10 poena do odlaska na veliki odmor, a na krilima Lorenca Brauna i Dejana Davidovca, gosti su povezali niti u napadu i u 19. minutu tim Andrije gavrilovića je imao četiri poena viška, 29:33.

Zvezda je odlično počela treću četvrtinu i u 22. minutu stigla do maksimalnih plus šest, 31:37. Međutim, Žalgiris je serijom 7:0 pokrenuo rezultatsku klackalicu, koja je na kraju ovog perioda pretegla na stranu gostiju, 46:47 posle 30 minuta.

Dobrić i Dženkins su poenima doprineli da Zvezda i u poslednju deonicu uđe sa pozitivnim vibracijama, 46:51 u 32. minutu. Imali su gosti pet poena prednosti i dva minuta kasnije, 48:53, ali onda je usledio period posta. Milaknis je trojkom kompletirao seriju Žalgirisa 8:0 za 56:53 u 37. minutu.

Crveno-beli se nisu predali, uspeli su da izjednače na 56:56 poenima Odža na dva i po minuta do kraja. Odlični Ulanovas ponovo je poentirao za 58:56 na 1:24 do kraja. Faje je zatim realizovao oba slobodna bacanja za izjednačenje, 58:58 na 39 sekundi do kraja.

Crveno-beli su poveli poenima Brauna posle ofanzivnog skoka. Dženkins je promašio, ali je plejmejker uhvatio loptu i hrabro poentirao na 15 sekundi do kraja, 58:60. Grigonis na drugoj strani nije pogodio jedno slobodno bacanje, 59:60.

Žalgiris – Crvena zvezda 59:61 (21:16, 10:17, 15:14, 13:14)

DVORANA: Žalgiris arena.

GLEDALACA: 14.033.

SUDIJE: Irezuelo (Španija), Panter, (Nemačka), Viklicki (Češka).

ŽALGIRIS: Vokap 7 (4as), Lekavičijus 9, Hejs 1, Jankunas 2 (7sk), Lukosiunas, Milkanis 3, Greben, Jokubaitis, Ledej 5, Lendejl 10 (6sk), Grigonis 11, Ulanovas 11 (5sk).

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić 3, Čović 3, L. Braun 12 (5sk, 3as), Davidovac 4, Lazić 2, Faje 5 (7sk), Beron 14 (4sk), Dobrić 6, Dženkins 6 (5sk), Simanić 2, Jovanović, Odžo 4 (5sk, 3ol).