STIGAO ODGOVOR NAVIJAČIMA: Ništa od OSTAVKE?!

Legenda crno-belih ima svoje viđenje sukoba kluba iz Humske sa FSS

Jedna od najvećih legendi u istoriji FK Partizan Momčilo Moca Vukotić, danas na funkciji skauta u FSS, govorio je o aktuelnom trenutku srpskog fudbala!

Vukotić je uveren da će orlovi igrati na EP, pričao je o šansama Partizana u borbi za titulu, ali i o sukobu aktuelne Uprave svog bivšeg kluba sa Fudbalskim savezom Srbije.

– Gledao sam na televiziji utakmice koje je Norveška igrala protiv Austrije i Severne Irske i samo su potvrdili ono što sam i ranije znao o njima. Radi se o vrlo ozbiljnoj reprezentaciji u kojoj ima nekoliko igrača vanserijske klase. Tu pre svega mislim da Halanda, Sorlota i Elijanusija. Dodao bih naravno i malog Odegarda koji je fudbaler Real Madrida i to dovoljno govori o njegovim kvalitetima – rekao je Vukotić i dodao:

– Oni će biti najveća opasnost po gol naše reprezentaciji i na njih moramo da obratimo posebnu pažnju. Što se tiče Srbije, ne bih izdvajao pojedince. Mislim da nam u Oslu više nego ikada treba jak kolektiv. Da svi dišemo kao jedan i u tom slučaju ne brinem za rezultat. Imamo i znanje i kvalitet da izborimo plasman na Evropsko prvenstvo.- Gledao sam na televiziji utakmice koje je Norveška igrala protiv Austrije i Severne Irske i samo su potvrdili ono što sam i ranije znao o njima. Radi se o vrlo ozbiljnoj reprezentaciji u kojoj ima nekoliko igrača vanserijske klase. Tu pre svega mislim da Halanda, Sorlota i Elijanusija. Dodao bih naravno i malog Odegarda koji je fudbaler Real Madrida i to dovoljno govori o njegovim kvalitetima – rekao je Vukotić i dodao:

– Oni će biti najveća opasnost po gol naše reprezentaciji i na njih moramo da obratimo posebnu pažnju. Što se tiče Srbije, ne bih izdvajao pojedince. Mislim da nam u Oslu više nego ikada treba jak kolektiv. Da svi dišemo kao jedan i u tom slučaju ne brinem za rezultat. Imamo i znanje i kvalitet da izborimo plasman na Evropsko prvenstvo.

– Znate kako, Fudbalski savez i reprezentacija Srbije su vrhunac u karijeri svakog fudbalskog radnika. Ne postoji čovek koji se bavi fudbalom da nema želju da dogura do tog nivoa. Čim smo tu, znači da vredimo.

Zahuktava se borba u Superligi Srbije, a naše klubove očekuju i veliki izazovi na međunarodnoj sceni.

– Rano je za bilo kakve prognoze oko šampiona Srbije. Zvezda trenutno ima šest bodova prednosti u odnosu na Partizan, ali prvenstvo je tek počelo. Videćemo posle direktnih duela kandidata za prvo mesto kakav je odnos snaga. Ne bih voleo da iznosim procene ni kada je Evropa u pitanju. Igra se samo jedna utakmica, tu kvalitet ne mora uvek da donese prevagu. Moguća su razna iznenađenja. Svakako da bi plasman naših klubova u grupnu fazu Lige šampiona i lige Evrope bio veliki impuls za kompletan srpski fudbal. Želim puno sreće Zvezdi, Partizanu, Vojvodini i TSC-u u predstojećim okršajima – poručio je Vukotić.

Kao fudbaler koji je svojim potezima i golovima dizao publiku na noge i bio ljubimac navijača, Vukotić ne može da se pomiri sa činjenicom da se utakmice trenutno igraju u sablasnom ambijentu pred praznim tribinama.

– Nama više odgovara da se u Oslu igra bez publike. Neće biti pritiska, a podrška sa tribina u utakmicama ovakvog značaja ume da odigra ključnu ulogu. Slažem se da trenutni ambijent ne ide u prilog fudbalu, jer se fudbal igra za navijače i zbog navijača. Ali okolnosti su takve, ne možemo da biramo i moramo da se prilagodimo situaciji.

– Zabrinjava i činjenica da su igrači tek počeli sa pripremama, videćemo u kakvoj će formi dočekati oktobarski duel. Utisci sa ovih utakmica u septembarskom terminu ne pokazuju prave mogućnosti. Videli ste da su i Norvežani odigrali odlično sa Severnom Irskom, ali jako loše sa Austrijom.

Legendarni Moca, zajedno sa svojim velikim prijateljem i ljutim rivalom iz igračkih dana Zoranom Filipovićem, već duže vreme radi kao skaut A reprezentacije u Fudbalskom savezu Srbije.

– Više sam nego zadovoljan načinom na koji sve to funkcioniše. Imam odličnu komunikaciju sa strukom, Filipović i ja smo u stalnom kontaktu sa selektorom Tumbakovićem i njegovim saradnicima. Tu je i Nenad Bjeković, sa kojim se poznajem ceo život.

– Ne treba da podsećam da naša saradnja traje dugi niz godina i da smo uvek bili uspešan tandem, kako na klupskom tako i na reprezentativnom planu. Nemam apsolutno nijednu zamerku i zahvalan sam ljudima iz Saveza što su mi ukazali poverenje da budem deo te ekipe – rekao je Vukotić.