STRAHOVITA ZVEZDA: Vratio se MILJENIK navijača, golovi za TV špice!

Festival evrogolova i ubedljiva pobeda Crvene zvezde.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom stadionu ekipu Voždovca rezultatom 6:0 (3:0) u osmom kolu Superlige Srbije.

Večeras smo gledali samo evrogolove, raspoloženu ekipu Dejana Stankovića, koja je prebolela eliminaciju iz Lige šampiona i okrenula se novim izazovima.

Dva pogotka postigao je novajlija Dijego Falćineli, između njegova dva najlepši je postigao Željko Gavrić, da bi u drugom delu igre takođe efektno pogađali i Veljko Nikolić, Mirko Ivanić i Milan Pavkov.

U 17. minutu, najpre je pogodio Falćineli, posle asistencije Rodića, iz ne baš lake pozicije.

I onda, samo nekoliko minuta kasnije, Gavrić je postigao jedan od najlepših golova u poslednjih nekoliko godina na našim stadionima. Oslobodio se driblingom svog čuvara, a onda pogodio same rašlje i tako oduševio navijače koji su imali samo reči hvale za njega.

U nastavku, tempo je na kratko opao, a onda su na red ponovo došli lepi golovi.

U 56. minutu loptu je na ivici kaznenog prostora sačekao Veljko Nikolić i usledio je projektil u mrežu nemoćnog Miloja Prekovića.

Dva minuta kasnije, „pauka je ubio“ i Mirko Ivanić novim evrogolom.

Dejan Stanković je potom namestio dvostruku izmenu, ušli su Spiridonović i Pavkov, a izašli Falćineli i Kanga.

U poslednjih pola sata igre, nije bilo mnogo uzbuđenja, bilo je jasno da je ovaj meč završen još na poluvremenu, a naročito kada su Nikolić i Ivanić dotukli „Zmajeve“.

Na listu strelaca uspeo je da se upiše i Pavkov u poslednjim trenucima utakmice za konačnih 6:0.

Crveno-beli su ostali maksimalni, sa svih osam pobeda, 24 boda i sa samo tri primljena gola, dok je Voždovac na sredini tabele sa 10 bodova.